Bauer je se začátkem Tour de Ski spokojený. Mohl bych být černým koněm, říká

Před šesti lety založená Tour de Ski nejlepšímu českému běžci na lyžích vždycky vyhovovala a má ji rád, i proto ji také Lukáš Bauer dvakrát vyhrál. Letos i kvůli zranění během letní přípravy před startem sedmidílného seriálu snížil své ambice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Bauer se letos do cí­le Tour de Ski protrápil | Foto: Jan Kaliba

Na první pohled zatím Tour tolik neprožívá a jde mu to k duhu. Po dnešní druhé etapě, závodu na 15 kilometrů klasicky, se propracoval na osmé místo se ztrátou čtyřiceti sekund na vedoucího Rusa Vylegžanina.

„Lukáš Bauer je spokojený. Myslím, že se mi ten závod vydařil a svým způsobem jsem trošku potvrdil, že i když nepatřím k favoritům letošní Tour, tak můžu být takovým tím černým koněm. Samozřejmě chce to víc vydařených závodů jako dneska, kdy je na 95 procent spokojenost,“ prohlásil Lukáš Bauer.

Přehrát

00:00 / 00:00

Po druhé etapě Tour de Ski mluvil s českým běžcem na lyžích Lukášem Bauerem reportér Jan Kaliba

Čím to bylo, že vám sedl tento závod, který se jel v těžkých podmínkách – v rozbředlém sněhu, se kterým měli třeba Northug a Hellner velké problémy?

Vůbec netuším, protože před závodem jsem se cítil strašně unavený, jako kdybych už měl tři kola za sebou. Nějakým způsobem jsem se na tom srovnal lépe než ostatní. Myslím si, že Northug se třeba trápil, ale pořád jel v té první skupině, kdežto na Hellnerovi bylo vidět, že toho má dost. A svým způsobem jsem si to užíval, když jsem ho předjížděl, protože jsem si říkal: To je dobře, to potřebuju!

Vy jste se z 18. místa propracoval do skupinky, která byla za tou nejpřednější skupinkou sedmi lyžařů. Uvažoval jsem o tom, že je třeba s Turyševem dokážete dotáhnout?

Tak snažil jsem se o to. První dvě kola jsem se spíš rozjížděl nebo dostával do tempa, a když jsem zjistil, že jsem rychlejší než ta skupinka, tak jsem šel do čela a snažil se sám dotáhnout tu skupinu. Tu moji skupinu jsem porazil, setřásl jsem je až na Rusa Turyševa. Dlouhou dobu jsme se drželi na patnácti sekundách od té vedoucí skupiny, ale nakonec za to vzali a byla vidět síla té skupiny oproti nám. Takže jsem byl rád, že jsem dojel, jak jsem dojel. Prostě i tak spokojenost.

Často říkáte, že pro vás Tour začíná až tou italskou částí. I letos se samozřejmě ty důležité závody pojedou v Itálii. Jak jste spokojený s tím obrovským začátkem, s těmi dvěma etapami?

Co se týče výsledku, tak s oběma etapami jsem spokojený. A co se týče pocitů, tak dneska, i když jsem se tam natrápil, tak už to byl závod, za který se můžu trošku pochválit. Ale i ten včerejší prolog. Sice to patřilo mezi mé lepší výsledky v prolozích, ale stejně jako v dosavadních závodech zimy jsem se tak trošku pořád hledal. A dneska už tam byla taková jiskřička vidět. Uvidíme dál.

Máte už zase v sobě tu závodnickou horečku při Tour de Ski? Podnítí to, že je hodně závodů za sebou?

Tak já nevím, jestli horečku, ale jde o to, že musíte být pořád koncentrovaný. A když se vám něco nevydaří, tak je potřeba se z toho co nejdříve otřepat. Já se popravdě přiznám, že Tour ještě svým způsobem tolik neprožívám, ale vím, že každý závod je pro mě strašně důležitý. Takže o to více je to třeba vidět. Před startem jsem se cítil, jako kdybych měl tři kola za sebou, takže je vidět, že to prožívám.Ale zatím se opravdu pasuji na toho černého koně a sám se nechám překvapit.

Jan Kaliba, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme