Bauer na klasické třicítce v Novém Městě neuspěl, byl osmnáctý

Lukáši Bauerovi nevyšel útok na stupně vítězů v jediném závodu Světového poháru na českém území. Třicet kilometrů klasicky zvládl v osmnáctém čase s půlminutovou ztrátou na vítězného Švéda Johana Olssona.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáši Bauerovi se zkrácení další etapy Tour de Ski nelíbí | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

V úvodu závodu se Bauer pohyboval takticky na konci třetí desítky spolu s Martinem Jakšem a Jiřím Magálem, ale v průběhu druhého kola se propracoval do první desítky. Jakš se pořadím také posouval, ovšem až do předposledního pátého okruhu. V něm vytuhl a odpadl z vedoucí skupiny.


V ní jelo zhruba třicet závodníků, jedna ze zadních pozic patřila Jiřímu Magálovi, Lukáš Bauer se držel dokonce v nejlepší trojici. Tempo závodu udávali Švédové Olsson s Hellnerem, kteří měli, jak se později ukázalo, výborně namazáno.

V předposledním okruhu Olsson zvýšil tempo a toho se chytil vedoucí muž průběžné klasifikace Světového poháru Dario Cologna, do té doby velmi nenápadný. Spolu s Olssonem odjeli zbytku pole, i když se zejména Bauer a Rus Vylegžanin hodně snažili je dojet.

V posledním kole se Olsson dostal před sjezdem na stadion o pár metrů před Colognu a než oba dojeli na stadion, měl díky skvělým lyžích zhruba desetimetrový náskok. Ten si pak v posledních třech stovkách metrů pohlídal.

Bauer doplatil na početné hlavní pole, které se přiřítilo se zhruba desetisekundovou ztrátou za první dvojicí. Jakožto tempař neměl ve sprintu na cílovou pásku mnoho šancí, a ze slibně rozjetého závodu bral jen body za osmnácté místo plus pár bodů navíc za prémie ve stoupání.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme