Bauer skončil na Jizerské padesátce druhý, vyhrál Anders Auckland

Lyžař Lukáš Bauer má za sebou první Jizerskou padesátku. Po většinu závodu jel v čele s Andersem Aucklandem, tři kilometry před koncem ale nedokázal zareagovat na nástup norského reprezentanta a skončil druhý se ztrátou 25 sekund. Auckland se radoval v tradičním závodu ze svého třetího vítězství.

Lukáš Bauer (v modrém) na trati Jizerské padesátky

Lukáš Bauer (v modrém) na trati Jizerské padesátky | Zdroj: ČTK

Bauer byl od začátku hodně aktivní a na 11. kilometru měl před Andersem Aucklandem zhruba půlminutový náskok. V závěsu za Norem se pak držela skupinka dalších čtyř lyžařů.

Před polovinou trati už jeli český závodník s pozdějším vítězem dohromady, navíc se postupně začali díky spolupráci vzdalovat zbytku startovního pole. Jediným závodníkem, který se dokázal alespoň částečně držet v kontaktu, byl další Nor Östensen.

I ten ale postupně ztrácel, a tak bylo jasné, že se o vítězi rozhodne mezi dvojicí Bauer – Anders Auckland. Klíčový moment v boji o prvenství se odehrál zhruba tři kilometry před cílem, kdy norský lyžař nasadil k trháku, na který jeho český soupeř nenašel odpověď.

„Využil momentu, kdy nám tam udělala trochu problémy helikoptéra. Zvedl se sníh a najednou byla zapadaná stopa. Já jsem jel docela dlouho vepředu, takže mi nastoupil a rázem měl sto metrů. V tu chvíli jsem najednou neměl síly, nebyl jsem schopný jet. Jenom jsem se otáčel, abych viděl, jestli nás snad nikdo nedojíždí. Pak už jsem jel tak, abych to dojel, konec jsem vůbec neřešil,“ popsal Bauer.

V cíli byl nakonec Nor v čase 2:12:19, Lukáš Bauer dojel o necelou půlminutu později. Třetí skončil Aucklandův bratr Jörgen. Loňský vítěz Stanislav Řezáč tentokrát obsadil páté místo, hned za ním dokončil závod Petr Novák.

Jizerská padesátka, závod FIS Marathon Cupu a Ski Classics v dálkovém lyžování (50 km klasicky):

Muži: 1. A. Aukland (Nor.) 2:12:19,4, 2. Bauer (ČR) -24,7, J. Aukland -2:55,3, Östensen (oba Nor.) -3:21,1, 5. Řezáč -3:45,5, 6. Novák (oba ČR) -3:48,3, 7. Södergren (Švéd.) -3:48,8, 8. Sorin (Rus.) -3:50,6, 9. Rönning (Nor.) -3:51,1, 10. Karp (Est.) -3:54,3.

Ženy: 1. Ševčenková (Ukr.) 2:36:15,6, 2. Bonerová (Švýc.) -31,1, 3. Saarinenová (Fin.) -2:33,1, 4. S. Hanssonová (Švéd.)-3:52,4, 5. Michajlovová (Rus.) -4:55,7, 6. J. Hanssonová (Švéd.) -4:55,9, ...9. Moravcová -6:10,2, 16. Kocumová -21:47,7, 17. Jetmarová (všechny ČR) -22:51,1.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít