Bauer skončil v minisérii v Kuusamu celkově jedenáctý

Běžec na lyžích Lukáš Bauer skončil v konečném hodnocení třídílného miniseriálu ve finském Kuusamu celkově jedenáctý. Po sobotním vítězství na klasické desítce dnes Bauer ztratil na vítězného Nora Sundbyho Bauer 13,8 sekundy.

Nor Martin Johnsrud Sundby triumfoval ve finiši před Rusy Maximem Vylegžaninem a Alexandrem Legkovem.

Vedoucí muž průběžného hodnocení miniseriálu Nor Rönning do stíhačky nenastoupil, a tak Bauer po vítězství v sobotní druhé etapě na 10 kilometrů klasickou technikou vybíhal na trať jako třetí. Zhruba v půlce závodu ale začal na nejlepší ztrácet. Ve stoupání kilometr před cílem nastoupil Rus Legkov a stačili mu jen krajan Vylegžanin a vítězný Sundby.

Mezi ženami vyhrála Ruka Triple Norka Marit Björgenová, která porazila ve finiši stíhacího závodu na 10 kilometrů volně Švédku Charlotte Kallaovou a svou krajanku Therese Johaugovou. Eva Vrabcová-Nývltová vybojovala v celkovém hodnocení Ruka Triple bodované 25. místo, když na desetikilometrové trati zajela dvanáctý čas.

Jakub Kanta, dab Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít