Bauer trénuje ve Finsku od časného rána a s novým servismanem

Je mu 36 let, ale mezi Čechy je stále nejlepší a právě k němu se upínají veškeré naděje českého běžeckého lyžování na medaili z olympijských her v Soči. Lukáš Bauer angažoval nového hlavního servismana Víta Zahulu a po dvou letech zdravotních patálií se cítí před sezonou zdravý a plný síly. Na drsný sever - za polární kruh do finského Muonia - proto letos vyrazil na závěrečné soustředění před startem Světového poháru obzvlášť natěšený.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tábor Olos - na několik týdnů domov české reprezentace v běhu na lyžích | Foto: Jan Kaliba

"Dneska jde Lukáš na trénink dřív, tak jsme museli také vstát dříve a namazat, aby už měl v osm připravené lyže na trénink. Takže jsme vstávali někdy před sedmou hodinou a na snídani půjdeme až potom, co s Lukášem vyzkoušíme, jestli mu tahle máza vyhovuje," říká Vít Zahula, vzápětí si nazouvá běžkařské boty a jde s Lukášem Bauerem testovat připravené lyže.

Garáž, ve které pracují čeští servismani, je takovou oázou světla a tepla tady v táboře Olos u města Muonio. Venku je stále šero a teplota minus sedm stupňů Celsia, takže ani není divu, že Lukáši Bauerovi nevychází původní záměr vyjet na osvětlenou trať už v osm hodin.

"Bauer? Ten je ještě ve slipech. A to mám na hodinkách už 8.05," hubuje a zároveň se baví trenér Miroslav Petrásek a po několika minutách se objevuje i Lukáš Bauer, už v tréninkové plné polní.

"Omlouvám se za pozdní příchod," utrousí ještě rozespalým hlasem, bere lyže a s Petráskem i servismanem Zahulou šlape jen několik metrů do kopce k okruhu, který je stále ještě příjemně prázdný.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na drsném severu si přivstal a na soustředění Lukáše Bauera natáčel Jan Kaliba

Trénuje tu celá česká reprezentace a také třeba Němci, Finové nebo Rusky, ale většina závodníků si přispala a teprve snídá. "Tady ta pětka vede, Lukáši, ještě dozadějc, ale vyjeď jen to esíčko," boří místní ticho svými instrukcemi trenér Miroslav Petrásek.

"Tak co, jdem to zkusit?" otáčí se na Víta Zahulu Lukáš Bauer, který konečně po dlouhé době zase odjel přípravu bez zdravotních komplikací.

"Já si myslím, že Lukáš je velice dobře připravený. Uvidíme, jak se mu podaří první starty, a věřím, že v sezoně může zajet spoustu velmi dobrých výsledků. Zatím nemáme jiného lyžaře, který by jich dosahoval, tak ten tlak bude určitě na Lukáše," říká během Bauerova zahřívacího kolečka Miroslav Petrásek.

Jan Kaliba, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme