Bauera čeká v závěru Tour tuhý boj o třetí místo

Málokde, jestli vůbec někde, najdete sjezdovku pojmenovanou po běžci na lyžích. Ve Val di Fiemme by to klidně udělat mohli. Na jednu z níže položených tratí v tamním areálu Alpe Cermis každý rok touto dobou supí běžci a běžkyně na lyžích, aby se dostali do cíle vyčerpávajícího seriálu Tour de Ski. Lukáš Bauer tuhle poslední etapu s brutálním stoupáním na konci nikdy nedokončil v horším než sedmém čase a v posledních dvou letech byl nejlepší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Bauer u tratí na Holmenkollenu na mistrovství světa 2011 | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Loni dokonce o půl minuty. Dnes by ale potřeboval po dojezdu do cíle zamávat svým soupeřům z dálky ještě větší.

Stávající páté místo v drastické sérii devíti závodů během jedenácti dnů je sice hodné obdivu a splňuje nároky členů českého týmu včetně trenéra Miroslava Petráska, jenže samotného Bauera tím těžko ukonejšíte.

„Jednoznačně jsem řekl, že výborný výsledek je do třetího místa. Bez ohledu na pád nebo nepád. Pokud nebudu mezi prvními třemi, budu vědět, že jsem na to byl dobře, ale bohužel jsem to neprodal. Jako výrazný výsledek bych to brát nemohl.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáše Bauera čeká na Tour de Ski tuhý boj o třetí místo

Tím pádem dvojnásobnému vítězi a loni třetímu muži Tour de Ski nezbývá než dohnat Švéda Hellnera a Kanaďana Kershawa, kteří vyrazí na devítikilometrovou trať se závěrečným tříkilometrovým stoupáním o jednu a půl minuty dříve.

„Jsem pátý, mám před sebou minutu a půl díru a myslím, že i když Kershaw není v kopci extra silný, skoro se to nedá sjet. Zázrak se stát může, ale myslím, že té etapy a toho ruského zásahu budu ještě hodně hodně litovat,“ vrací se Bauer jako bumerang ke střetu s ruským servismanem při sedmé etapě.

Ale při pohledu do loňské výsledkové listiny zjistíme, že k zázraku bude možná stačit zopakovat rok starý výkon, kterým Bauer porazil Kershawa o 69 sekund a Hellnera dokonce o skoro dvě minuty. Jenže to ani jeden z nich nebojoval o třetí místo.

„Je to hrozně těžké. Myslím, že by musel mít nějaké vážné problémy buď s lyžemi nebo fyzicky. Já ale vždycky říkám, že to končí až na tom kopci, uvidíme. Lukáše všichni stylizují do role, že je nejlepší na kopec, ale on může být i unavený a jet ‚normální‘ výkon, žádný nadprůměr,“ upozorňuje Bauerův servisman Vít Fousek, ale sám věří tomu, že přijde právě ten nadprůměrný.

Jasno bude krátce po patnácté hodině a na Radiožurnálu vás o všem bude samozřejmě informovat.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme