Bauerovi těsně unikly stupně vítězů, celkově je šestý

Jen půl sekundy dělilo běžce na lyžích Lukáše Bauera od třetího místa v páté etapě Tour de Ski. V závodě na pět kilometrů klasicky obsadil v Toblachu čtvrtou příčku, v průběžném pořadí se tak posunul na šesté místo. Vyhrál Rus Legkov, do čela se vyhoupl třetí Švýcar Cologna. Závod žen na 3,3 kilometru klasicky vyhrála Norka Marit Björgenová o necelé čtyři sekundy před Polkou Justynou Kowalczykovou. Ta i nadále vede průběžné pořadí Tour de Ski.

Lukáš Bauer na medaili v prvním závodě na mistrovství světa v Oslo nedosáhl

Lukáš Bauer na medaili v prvním závodě na mistrovství světa v Oslo nedosáhl | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Lukáš Bauer odstartoval rozvážněji než většina hlavních adeptů na vítězství, na jediném mezičase po 1,8 kilometru figuroval na desáté pozici s téměř jedenáctisekundovou ztrátou na vedoucího Nora Roenninga. Ve zbývající části trati ale český trojnásobný olympijský medailista zrychlil a nakonec skončil čtvrtý.

Roenning, který měl po necelých dvou kilometrech náskok na druhého Rusa Legkova více než šestisekundový náskok, svou pozici neudržel. V cíli se před něj dostal právě Legkov, jenž ho tak odsunul na druhou příčku. Třetí místo obsadil Švýcar Dario Cologna, a probojoval se tak do vedení v Tour de Ski.

Dosavadní lídr Nor Northug doběhl dvanáctý a průběžně je druhý. Lukáš Bauer se vyšvihl na šesté místo. Druhý z českých reprezentantů Martin Jakš je na tom o dvanáct pozic hůř poté, co v Toblachu skončil 19.

Björgenová porazila Kowalczykovou podruhé za sebou, po novoročním skiatlonu také dnes v Toblachu. Polská závodnice i nadále vede Tour de Ski, Norka na ní ale snížila ztrátu na 17,7 sekundy. Lepší z dvojice Češek Eva Nývltová skončila osmadvacátá, v průběžném pořadí seriálu je na 27. pozici.

Muži (5 km klasicky): 1. Legkov (Rus.) 13:49,5 min., 2. Rönning (Nor.) -1,7, 3. Cologna (Švýc.) -2,0, 4. Bauer (ČR) -3,5, 5. Černousov (Rus.) -4,0, 6. Teichmann (Něm.) -6,0, 7. Japarov -9,5, 8. Krjukov -9,9, 9. Turyčev (všichni Rus.) -10,1, 10. Pasini (It.) -12,3, ...19. Jakš -25,4, 66. Magál (oba ČR) -1:08,1

Průběžné pořadí Tour (po 5 z 9 etap): 1. Cologna 1:51:11,9, 2. Northug (Nor.) -15,7, 3. Legkov -39,2, 4. Vylegžanin -1:14,9, 5. Kershaw (Kan.) -1:29,8, 6. Bauer -1:35,9, ...18. Jakš -2:48,4, 53. Magál -7:20,8

Ženy (3,3 km klasicky): 1. Björgenová (Nor.) 10:49,2, 2. Kowalczyková (Pol.) -3,9, 3. Jacobsenová (Nor.) -15,1, 4. Fesselová
-17,0, 5. Böhlerová (obě Něm.) -17,2, 6. Johaugová (Nor.) -21,2, 7. Lähteenmäkiová (Fin.) -23,2, 8. Smutná (Rak.) -23,9, 9. Kristoffersenová (Nor.) -25,0, 10. Docenková (Rus.) -26,3, ...28. Nývltová -42,8, 50. Janečková (obě ČR) -1:17,7

Průběžné pořadí Tour (po 5 z 9 etap): 1. Kowalczyková 1:11:02,9, 2. Björgenová -17,7, 3. Johaugová -1:33,9, 4. Lähteenmäkiová -3:43,5, 5. Saarinenová (Fin.) -3:44,1, 6. Kallaová (Švéd.) -3:50,8, ...27. Nývltová -6:17,6, 54. Janečková -10:13,7

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít