Běžce na lyžích Lukáše Bauera výsledky nebaví a chce dohnat tréninkové manko

Lukáše Bauera nebaví lyžování, ale nebojte se. Dlouhodobě nejlepší české reprezentant v běhu na lyžích se sice vrátil ze Světových pohárů na severu Evropy poněkud rozmrzelý a manažera strašil tím, že končí kariéru, ale sám to myslel v žertu. I když mu podle jeho slov start do sezóny nevyšel tak, jak by si sám přál.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běh na lyžích, Tour de Ski, spokojený Lukáš Bauer v cíli 5. ročníku Tour de Ski

Běh na lyžích, Tour de Ski, spokojený Lukáš Bauer v cíli 5. ročníku Tour de Ski | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Lukáš Bauer měl totiž za sebou náročné léto. Ne snad že by, věrný svému příjmení, dřel někde na poli, ale ani nemohl trénovat tak, jak by potřeboval. Nejdříve léčil zraněnou patu ještě z minulé sezóny a pak pro změnu stehenní sval. Z obvyklých zdravotních potíží se mu vyhnul jen "kašlik", jak říkají lyžaři.

„Paradoxně jsem letos za celý měsíc na severu neměl ani rýmičku. Trošku jsem nepoznával. Třeba to ale s těmi výsledky přijde, tak se na to těším,“ říkal s úsměvem Lukáš Bauer. A po psychické stránce je v naprostém pořádku, to čekání na rýmu je nadsázka.

Sportovec je totiž náchylnější k nemoci ve chvíli, kdy má formu. A to zatím není případ Lukáše Bauera. Dokonce prohlásil, že výsledky jako 13.té místo ve volné 10tce a celkově 24.té místo v minitour ve finském středisku Ruka, ho nebaví.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáš Bauer má jediný cíl, dostat se do první desítky až pětky

„S těmi výsledky, za které by byli jiní strašně rádi, já spokojený být nemůžu, už jen proto, co jsem za dobu mé kariéry dokázal. Říkám si, dobře, nebaví mě to, ale zase vidím v dálce světýlko, které mě posouvá do první desítky nebo pětky, a proto to dělám,“ říká stříbrný medailista z olympiády i mistrovství světa Lukáš Bauer.

Sám ví, že ho o lepší výkony připravily zdravotní potíže, ale zjišťuje, že s přibývajícím časem a závody se to lepší.

„Už jsem aspoň na trati v závěru cítil, že neztrácím na ty lidi, kteří jsou přede mnou. Dokonce jsem i stahoval,“ neztrácí Lukáš Bauer naději, že v sezóně, ve které ho čeká opět Tour de Ski, ale hlavně také mistrovství světa v italském Val di Fiemme, co nejvíce dožene tréninkové manko.

Češi teď vynechají Světové poháry v zámoří a Lukáš Bauer má dvě varianty další přípravy. Buď vyrazí trénovat do velehor, nebo by mu mohl dělat doma na Božím Daru sparingpartnera osmiletý syn Mayáš.

„Toho bych do stopy asi nedostal, spíš by mě tahal na sjezdovky. Jde o to, že bude rozhodovat domluva s trenérem. On mi řekne, jestli bude vysokohorská příprava nebo rychlostní, podle toho se zařídím,“ dodává Lukáš Bauer.

Tomáš Kohout, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme