Běžci na lyžích Bauer a Janečková i nadále kralují Čechám

Tituly mistrů republiky v běhu na lyžích klasickou technikou obhájili v Novém Městě na Moravě Lukáš Bauer a Ivana Janečková. Nejlepší český lyžař Bauer zvítězil na patnácti kilometrech suverénně, na druhého Martina Jakše měl v cíli náskok téměř 21 sekund, zatímco Janečková si musela triumf nad dotírající Chrástkovou vybojovat.

Lukáš Bauer na medaili v prvním závodě na mistrovství světa v Oslo nedosáhl | Foto: Jan Kaliba

V sobotu se na trati potýkali sprinteři s velmi mrazivým počasím, dnes už teploty neklesaly tak hluboko a to se podepsalo na skvělých výkonech. Bauer vyhrál systémem start – cíl a před nadcházejícím Světovým pohárem vykazuje velmi dobrou formu.

Jakš by byl možná schopný Bauerovi výrazněji konkurovat, v uplynulých dnech se ale potýkal se zdravotními problémy. Třetí doběhl do cíle Aleš Razým a čtvrtý Jiří Magál.

Ivana Janečková si musela vítězství oproti Bauerovi tvrdě vydřít, když v závěrečných metrech sváděla tuhý boj s mistryní ze sprinterské trati Martinou Chrástkovou, kterou porazila pouze o 1,3 sekundy. Třetí skončila Eva Nývltová.

Čeští běžci na lyžích se teď budou v Novém Města na Moravě připravovat na nadcházející Světový pohár, který se bude konat právě zde.

Mistrovství ČR v běhu na lyžích v Novém Městě na Moravě (závod FIS Slavic Cup):

Muži - 15 km klasicky: 1. Bauer 36:40,8, 2. Jakš -20,9, 3. A. Razým -1:21,5, 4. Magál -2:26,0, 5. Kožíšek -1:52,9, 6. Horyna (všichni Dukla Liberec) -2:10,1.

Ženy - 10 km klasicky: 1. Janečková (Ski klub Jablonec) 29:11,5, 2. M. Chrástková (SK Nové Město n.M.) -1,3, 3. Nývltová (Trutnov) -6,2, 4. Jaskowiecová (Pol.) -17,1, 5. Moravcová (Jablonec) 20,1, 6. Maciuszeková (Pol.) -21,9.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít