Běžci na lyžích Cologna a Kowalczyková vyhráli sprint v Otepää

Vítězové Tour de Ski v běhu na lyžích Švýcar Dario Cologna a Polka Justyna Kowalczyková vyhráli sprint klasickou technikou v estonském Otepää. Češi do závodu nezasáhli.

Švýcar Dario Cologna dokázal obhájit vítězství Tour de Ski

Švýcar Dario Cologna dokázal obhájit vítězství Tour de Ski | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

Cologna, který vyhrál i kvalifikaci, porazil ve finále norskou dvojici Ola Vigen Hattestad, Erik Brandsdal. Švýcarský závodník tak zvýšil svůj náskok na prvním místě Světového poháru před dalším Norem Petterem Northugem, který v Otepää
kvůli nemoci nestartoval.

Finále ženského sprintu nabídlo souboj mezi největšími letošními soupeřkami Justynou Kowalczykovou a vedoucí ženou Světového poháru Norkou Marit Björgenovou. Polská běžkyně na lyžích ve finále těsně zvítězila a v celkovém hodnocení stáhla její náskok na 82 bodů.

Z českých reprezentantů je v Estonsku pouze Lukáš Bauer, který se postaví na start nedělního závodu na 15 kilometrů klasickou technikou.

SP v běhu na lyžích v Otepää (Estonsko) - sprint klasicky:

Muži: 1. Cologna (Švýc.), 2. Hattestad, 3. Brandsdal (oba Nor.), 4. Harvey (Kan.), 5. Krjukov (Rus.), 6. Pettersen (Nor.)

Průběžné pořadí SP (po 22 z 37 závodů): 1. Cologna 1374 b., 2. Northug (Nor.) 1181, 3. Hellner (Švéd.) 803, 4. Legkov (Rus.) 672, 5. Manificat (Fr.) 622, 6. Kershaw (Kan.) 577, ...8. Bauer 506, 15. Jakš 307, 100. Magál (všichni ČR) 22

Ženy: 1. Kowalczyková (Pol.), 2. Björgenová (Nor.), 3. Matvějevová (Rus.), 4. Saarinenová (Fin.), 5. Smutná (Rak.), 6. Malvalehtová (Fin.)

Průběžné pořadí SP (po 22 z 37 závodů): 1. Björgenová 1406, 2. Kowalczyková 1324, 3. Johaugová (Nor.) 995, 4. Randallová (USA) 912, 5. Kallaová (Švéd.) 747, 6. Lähteenmäkiová (Fin.) 673, ...40. Nývltová (ČR) 120