Běžcům a běžkyním na lyžích ani biatlonistům se nedařilo

Česká štafeta běžců na lyžích Razým, Bauer, Magál, Jakš skončila v prvním závodě sezóny sedmá o padesát sekund za vítěznými Rusy. Ženskou štafetu Světového poháru vyhrály v Lillehammeru domácí Norky, české kvarteto doběhlo poslední osmnácté. Nedařilo se ani biatlonistům, nejlepším byl ve stíhacím závodě čtyřicátý Jaroslav Soukup.

Lukáš Bauer po triumfu na klasické desítce ve finském Kuusamu

Lukáš Bauer po triumfu na klasické desítce ve finském Kuusamu | Zdroj: ČTK

Norsko dokázalo postavit tři mužské běžecké štafety světové třídy, které se nakonec seřadily za vítězným Ruskem. Česká čtveřice by bez Lukáše Bauera zřejmě skončila mimo nejlepší desítku, ale vítěz nedávného závodu v Kuusamu se dotáhl z jedenáctého místa do hlavní skupiny.

Ženy takového tahouna nemají, a tak čtveřice Karolína Grohová, Eva Vrabcová-Nývltová, Petra Nováková a Sandra Schützová skončila poslední.

Za očekáváním zaostali biatlonisté. Po sprintu sice byli ti nejlepší Češi daleko od nejlepších, ale přesto je 40. místo nejlepšího Jaroslava Soukupa pod očekávání. Vítězství vybojoval Martin Fourcade.

Ženy - štafeta 4x5 km: 1. Norsko I (Wengová, Johaugová, Steiraová, Björgenová) 58:38,9, 2. Finsko (Saarinenová, Kyllönenová, Niskanenová, Lähteenmäkiová) -1:13,1, 3. USA (Randallová, Bjornsenová, Stephenová, Digginsová) -1:36,5, 4. Norsko II -1:47,3, 5. Rusko -1:53,9, 6. Švédsko -2:05,1, ...18. ČR (Grohová, Vrabcová-Nývltová, Nováková, Schützová) -5:23,8.

Muži - štafeta 4x7,5 km: 1. Rusko (Japarov, Bessměrtnych, Legkov, Vylegžanin) 1:19:04,7, 2. Norsko II (Rönning, Jespersen, Röthe, Krogh) -1,6, 3. Norsko I (Golberg, Tönseth, Sundby, Northug) -1,8, 4. Norsko III -9,3, 5. Švédsko -21,0, 6. Francie -22,2, 7. ČR (Razým, Bauer, Magál, Jakš) -49,7.

Muži - stíhací závod (12,5 km): 1. M. Fourcade (Fr.) 32:43,3 (1 tr. okruh), 2. Svendsen -7,7 (1), 3. Bö (oba Nor.) -17,6 (2), 4. Usťugov (Rus.) -19,8 (0), 5. Björndalen (Nor.) -21,2 (3), 6. Schempp (Něm.) -28,9 (1), 7. Sumann (Rak.) -35,2, 8. Boeuf (Fr.) -44,4 (1), 9. Rastorgujevs (Lot.) -44,9 (1), 10. Beatrix (Fr.) -45,7 (1), ...40. Soukup -2:47,4 (3), 42. Moravec -2:55,0 (2), 52. Krupčík -4:53,4 (3), 54. Krčmář -5:11,6 (6), 57. Jánov (všichni ČR) -6:48,3 (7).

Průběžné pořadí (po 4 z 21 závodů): 1. M. Fourcade 234, 2. Svendsen 143, 3. Usťugov 133, 4. Eder (Rak.) 129, 5. Björndalen 127, 6. Böhm (Něm.) 125, ... 35. Moravec 40, 45. Soukup 26, 67. Krupčík 3.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít