Běžec Koukal skončil ve sprintu SP 15.

Návrat na místo činu i do vyšších pater výsledkové listiny má za sebou běžec na lyžích Martin Koukal. V německém Düsseldorfu skončil patnáctý ve sprintu Světového poháru. Což je oproti výsledkům, které jezdil před týdnem ve finské Ruce, hodně velký výsledkový posun.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Běžec na lyžích Martin Koukal

Běžec na lyžích Martin Koukal | Foto: ČRo

Postup do vyřazovaích jízd si Martin Koukal zajistil docela hladce. Jejich název už ale přesně přiléhá k tomu, že skončil ve čtvrfinále. S konečnou patnáctou příčkou byl nakonec s výhradami spokojený.

,,Nadávat nebudu, ale mohlo to být lepší. Ale vyfasovat do rozjížďky tři Nory není žádný med,“ prohlásil Martin Koukal. Ve čtvrtfinále jel také proti Norům Dahlovi, Golbergovi a Gloeersenovi. Ten sice po kolizi s Rusem Děvjaťarovem upadl, ale dva Norové na zavření cesty do semifinále stačili.

Přehrát

00:00 / 00:00

Běžec Koukal skončil ve sprintu SP 15.

,,Pomohli si, jeden mě blokoval. Zkusil jsem to zprava, poté zleva, ale udělali to mazaně. Pokud jsou tam dva zkušení, tak si stejně jako Švédové umí pomoct. Pak jednotlivec bojuje, ale je to trošku marné,“ vysvětluje Martin Koukal.

Šanci na to, aby se popral s přesilou takticky jedoucích soupeřů, by mohl mít. Ale jedině za předpokladu, že by je od startu na úzké trati namotané na nábřeží Rýna neustil před sebe. Což by byla letos jen teorie.

,,Ten rok, co jem tu byl druhý, jsem tak jel, ale to jsem měl super formu a nemyslím si, že s přibývajícím věkem zrychluju. V té době jsem na to měl a byla to jediná taktika a kdybych to nejel z prvního místa, tak oni to umí,“ povzdechl si Martin Koukal. Pak ale hodnotil své vystoupení na oblíbené trati už smířlivěji.

,,Takhle dobrou kvalifikaci jsem dlouho nejel. Je to příjemnější, než v té zimě na severu.“ Ten rozdíl -1°C a -20°°C a víc se podle Martina Koukala projevil až takto brutálně v jeho prospěch. Zimu - tedy hluboké mrazy - Martin Koukal opravdu rád nemá. Projevilo se to i tím, že minulý týden nejel závěrečný díl minitour v Ruce. A možná neudělal něco takového naposledy.

,,Budeme zvažovat, jestli budu v takové zimě nastupovat. Je to o zdraví. Navíc jsme si dělali nějakou statistiku, že v takových mrazech jsem za čtrnáct let kariéry bodoval jen jednou, což je žalostná bilance.“

Na druhou stranu si moc dobře pamatuji slova Martina Koukala o tom, že do té padesátky na mistrovství světa možná nenastoupí. Nedržel se toho a udělal dobře. V roce 2003 to pro něj znamenalo titul mistra světa.

Tomáš Kohout, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme