Běžec na lyžích Bauer vstoupí do MS ve Val di Fiemme. Ve skiatlonu si chce hlavně vyzkoušet trať

Běžci na lyžích vyrazí v sobotu odpoledne ve Val di Fiemme na třicetikilometrovou trať skiatlonu.Ten bude i prvním závodem na tomto mistrovství světa pro Lukáše Bauera. Před deseti lety přijel právě sem na světový šampionát jako jeden z velkých favoritů, ale totálně pak vyhořel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Bauer u tratí na Holmenkollenu na mistrovství světa 2011 | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

"Já jsem právě prohlásil, že už sem nikdy nepřijedu," zasmál se trpce Lukáš Baure při vzpomínce na šampionát na stejném místě před deseti lety.

Tehdy skončil ve Val di Fiemme nejlépe sedmnáctý na patnácti kilometrech. A byť toto údolí pak bylo svědkem jeho dvou triumfů na Tour de Ski, zakleté mistrovství světa ho dál straší.

"To mi tady těžce nevyšlo. Měsíc předtím jsem vyhrál svůj první závod Světového poháru, ale pak jsem onemocněl a začal jsem trénovat asi týden před mistrovstvím světa. Byl jsem čerstvý vítěz Světového poháru, takže na mě byl obrovský tlak, abych přijel a nikdo si nedovedl představit, že bych tady nestartoval. I sám jsem si hodně věřil, kalukoval jsem, kam mě to může kopnout. Teď se tomu bráním," vzpomíná Lukáš Bauer.

Přehrát

00:00 / 00:00

Lukáše Bauera čeká na MS v klasickém lyžování ve Val di Fiemme první start

Na druhou stranu Lukáš Bauer ani teď nepatří mezi závodníky, kteří by něco vzdávali předem. Dalších deset let zkušeností a vlastní tělo ho ale naučily, že nemůže vydat v každém závodu na mistrovství světa všechny síly. Platí to hlavně o skiatlonu, do kterého nenastoupí s přehnanými ambicemi.

"Do toho závodu vstupuju s tím, že jde o testovací závod, super výsledek si od něj neslibuju. Záměrem je vyzkoušet si tratě v závodním tempu v opravdovém závodu," plánuje Bauer.

A podle výsledku se pak i rozhodne, jestli pojede volnou patnáctku s intervalovým startem, nebo klasickou padesátku s hromadným. Kromě Lukáše Bauera odstartují ve 14:15 do skiatlonu i Martin Jakš, Jiří Magál a Ondřej Horyna.

Tomáš Kohout, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme