Běžec na lyžích Kožíšek chce na Jizerské 50 uspět s Razýmem ve dvojicích

Už o tomto víkendu se v areálu Vesec u Liberce sejdou nejlepší lyžařští sprinteři planety. Startovní pole světového poháru bude mít také bohaté české zastoupení. Pozornost se upíná především na lyžaře Dukly Liberec Aleše Razýma a Dušana Kožíška, kteří by společně mohli uspět v nedělním sprintu dvojic.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jizerská 50

Jizerská 50 | Foto: Liberec 2009

V loňském roce vybojoval Dušan Kožíšek na veseckém okruhu senzační sprinterský bronz. Jednalo se ale závod volnou technikou. Klasiku, která je na programu letos, Kožíšek v oblibě nemá.

„Klasika není úplně moje disciplína, takže v jednotlivcích určitě nebude mít nikdo žádná velká očekávání, tedy aspoň doufám. Co se týče dvojic, věřím, že když se něco nepokazí, nepřijde pád nebo zlomená hůlka, mohl by se nám s Alešem podařit nějaký pěkný výsledek,“ zmiňuje liberecký lyžař svého parťáka pro nedělní závod dvojic Aleše Razýma.

Do jeho výkonu by mohla zasáhnout únava z náročné série závodů Tour de Ski, ze které se vrátil před pouhými pěti dny. V sobotním závodě jednotlivců bude pravděpodobně jediným sprinterem, který prestižní Tour nejen absolvoval, ale také zdárně dokončil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jizerská 50 bude mít kvalitní obsazení, chybět nebudou ani Dušan Kožíšek s Alešem Razýmem

„Z lidí, co dojeli Tour až nahoru na sjezdovku, myslím, že budu v sobotu startovat jediný. Většina sprinterů Tour de Ski vynechávala, nevím, jak se připravovali, ale rozhodně nemáme všichni stejné výchozí podmínky,“ říká Razým.

Na regeneraci mnoho času neměl. Přesto plzeňský rodák věří, že se únava v jeho víkendových výsledcích neodrazí.

„Myslím, že se stihnu dát dohromady, je to výzva, jestli se to povede, nebo ne.“

I přes nepřízeň počasí se libereckým organizátorům podařilo připravit kvalitní trať. Ta je ale také jediným místem, které pokrývá sníh. Okolí se zelená jako na jaře.

„Samozřejmě by bylo hezčí, kdyby byl sníh i v okolí a nebylo to na blátě. Ale jinak si myslím, že sněhu na trati bude dost,“ uzavírá Dušan Kožíšek.

První startovní výstřel zazní ve Vesci už v sobotu krátce po poledni, kdy jsou na programu klasické závody jednotlivců. Také v neděli se bude závodit odpoledne. O cenné kovy se poperou sprinterské dvojice, tentokrát ale volným způsobem.

Tereza Jelínková, Šárka Sudová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme