Běžec na lyžích Kožíšek vybojoval ve sprintu SP v Quebeku 20. místo

Závod Světovéh poháru ve sprintu volnou technikou vyhráli Švéd Emil Jönsson a Američanka Kikkan Randallová. Jediný český reprezentant na startu Dušan Kožíšek obsadil 20. místo a připsal si nejlepší letošní výsledek. Světová špička se v Quebeku nepředstavila, protože upřednostnila přípravu na Tour de Ski na přelomu roku.

Běh na lyžích - Světový pohár v Liberci - Dušan Kožíšek

Běh na lyžích - Světový pohár v Liberci - Dušan Kožíšek | Foto: Czech Ski Media Team

Švédskou dominanci na nejkratších tratích mezi muži potvrdil druhou příčkou Teodor Peterson se ztrátou 0,7 sekundy na svého krajana Jönsona. Třetí dojel Alexej Petuchov, který byl o další desetinu zpět.

Druhá ve finále žen skončila Norka Caspersen Maiken Fallaová, která v poslední jízdě prohrála o 1,1 sekundy s Randallovou. Třetí příčku obsadila Švédka Ida Ingemarsdotterová, jež ztratila 1,3 sekundy na vítězku. Američanka Randallová vyhrála také páteční týmový sprint s Jessicou Digginsovou.

Kožíšek postoupil ze čtyřiadvacátého místa a na Jönssona, který vyhrál i kvalifikaci, ztratil 5,4 sekundy. Své účinkování pak ukončil ve čtvrtfinále, neboť ve své jízdě skončil čtvrtý 1,3 sekundy za vítězem a 1,2 sekundy za postupem. Dosud se Kožíšek pohyboval ve Světovém poháru nejlépe v sedmé desítce.

Závody SP v běhu na lyžích v Quebeku (Kanada) - sprint volnou technikou:

Muži: 1. Jönsson 3:17,5, 2. Peterson (oba Švéd.) -0,7, 3. Petuchov (Rus.) -0,8, 4. Glöersen (Nor.) -1,5, 5. Newell (USA) -2,3, 6. Kindschi (Švýc.) -3,2, ... 20. Kožíšek (ČR) vypadl ve čtvrtfinále
Průběžné pořadí SP (po 6 z 31 závodů): 1. Northug (Nor.) 335 b., 2. Poltoranin (Kaz.) 281, 3. Vylegžanin (Rus.) 252, 4. Sundby (Nor.) 249, 5. Jönsson 212, 6. Cologna (Švýc.) 188, ...24. Bauer (ČR) 54, 61. Kožíšek 11

Ženy: 1. Randallová (USA) 3:40,2, 2. Fallaová (Nor.) -1,1, 3. Ingemarsdotterová (Švéd.) -1,3, 4. Östbergová (Nor.) -2,1, 5. Malvalehtová (Fin.) -2,9, 6. Korostělevová (Rus.) -3,2.
Průběžné pořadí SP (po 6 z 31 závodů): 1. Björgenová (Nor.) 450, 2. Randallová 325, 3. Johaugová (Nor.) 273, 4. Kowalczyková (Pol.) 260, 5. Wengová 234, 6. Skofterudová (obě Nor.) 172

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít