Běžec na lyžích Řezáč předčil na italské Marcialonze Northuga

Český běžec na lyžích Stanislav Řezáč skončil na italském závodě FIS Marathon Cupu v dálkovém lyžováními s názvem Marcialonga třetí a předčil dokonce i takové eso, jakým je norský univerzál Petter Northug. Petr Novák s Martinem Koukalem skončili ve třetí desítce.

Stanislav Řezáč vyhrál 45. ročník Jizerské padesátky

Stanislav Řezáč vyhrál 45. ročník Jizerské padesátky | Zdroj: ČTK

Závod ovládl norský běžec Jörgen Aukland před svým starším bratrem Andersem. O vítězi vyrovnaného závodu rozhodlo až závěrečné stoupání, kde si mladší z bratrské dvojice zajistil dostatečný náskok.

Řezáč dojel do cíle se sedmivteřinovou ztrátou na vítěze, v průběžném pořadí poháru se ale s Aucklandem dělí o vedoucí pozici. Norský univerzál Petter Northug se dlouho držel ve vedoucí skupině, nakonec byl ale až desátý s více než minutovou ztrátou.

Petr Novák s Martinem Koukalem skončili ve třetí desítce, konkrétně na jednadvacátém, respektive třiadvacátém místě. Kateřina Neumannová byla v závodě žen třináctá, o tři příčky lépe se umístila Kamila Bořutová.

Marcialonga, závod FIS Marathon Cupu v dálkovém lyžování v Itálii - 70 km klasickou technikou:

Muži: 1. J. Aukland 2:55:37,3, 2. A. Aukland (oba Nor.) -1,7, 3. Řezáč -6,9, ...21. Novák -6:49,0, 23. Koukal (všichni ČR) -6:56,0.

Průběžné pořadí FIS Marathon Cupu (po 3 závodech): 1. J. Aukland a Řezáč oba 160 b., 3. Johnsson (Švéd.) a A. Aukland oba 125, ...9. Novák 75, 10. Koukal 67.

Ženy: 1. Nyströmová 3:23:20,3, 2. Hanssonová (obě Švéd.) -56,2, 3. Santerová (It.) -7:14,9, ...9. Bořutová -28:04,3, 13. Neumannová (obě ČR) -35:17,0.

Průběžné pořadí FIS Marathon Cupu (po 3 závodech): 1. Hanssonová 172, 2. Nyströmová 165, 3. Santerová 146, ...11. Moravcová (ČR) 56.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít