Běžkyně na lyžích Nývltová desátá ve sprintu na Tour

Česká běžkyně na lyžích Eva Nývltová skončila desátá ve sprintu Tour de Ski v Toblachu. Martin Jakš byl šestnáctý. Mezi ženami byla nejlepší Norka Marit Björgenová, mezi muži Nikolaj Morilov z Ruska. Lukáš Bauer podle očekávání nepostoupil z kvalifikace.

Lyžařka Eva Nývltová

Lyžařka Eva Nývltová | Foto: Czech Ski Media Team

Eva Nývltová prošla z kvalifikace až jako třicátá, tedy z posledního postupového místa. Ve čtvrtfinále pak dojela jako čtvrtá, ovšem těsně za Björgenovou, Kolwalczykovou a Kristoffersenovou a postoupila časem. V semifinále skončila ve své rozjížďce pátá a do finále nepostoupila.

Jakš postoupil z kvalifikace z dvanáctého místa, stejně jako předtím v Oberstdorfu ale hned v prvním kole vyřazovacích bojů skončil.

Bauer obsadil v kvalifikaci až 47. místo, na nejrychlejšího Švýcara Daria Colognu ztratil téměř 11 vteřin.

„Lyžovalo se mi před startem výborně a docela jsem si věřil. Nemám pocit, že bych udělal na trati nějakou chybu, ale holt se musím smířit s tím, že ostatní jsou ve sprintu rychlejší,“ uvedl Bauer na svém webu.

Do sprintu vůbec nenastoupil Jiří Magál, který tak na Tour de Ski skončil.

Celkové pořadí na Tour de Ski stále vedou Polka Justyna Kowalczyková a Švýcar Dario Cologna. Bauer klesl v průběžném pořadí ze šestého na sedmé místo.

Závody SP a Tour de Ski v běhu na lyžích v Toblachu (Itálie) - sprint volnou technikou (1,3 km):

Muži: 1. Morilov (Rus.) 3:03,4, 2. Northug (Nor.) -0,1, 3. Cologna (Švýc.) -0,4, 4. Hofer (It.) -0,9, 5. Petuchov (Rus.) -0,9, 6. Harvey (Kan.) -1,8, ....16. Jakš vyřazen ve čtvrtfinále, 47. Bauer (oba ČR) vyřazen v kvalifikaci.

Průběžné pořadí Tour (po 6 z 9 etap): 1. Cologna 1:53:15,4, 2. Northug -13,5, 3. Legkov (Rus.) -1:28,2, 4. Kershaw (Kan.) -2:06,6, 5. Vylegžanin (Rus.) -2:15,8, 6. Manificat (Fr.) -2:35,3, 7. Bauer -2:38,6, ...16. Jakš -3:29,6, ...Magál (ČR) z Tour odstoupil.

Průběžné pořadí SP (po 16 z 37 závodů): 1. Northug 848, 2. Cologna 766, 3. Manificat 398, 4. Legkov 395, 5. Hellner (Švéd.) 379, 6. Harvey 335, ...11. Bauer 264, 29. Jakš 127, 87. Magál 22.

Ženy: 1. Björgenová (Nor.) 3:17,5, 2. Randallová (USA) -0,5, 3. Kowalczyková (Pol.) -2,2, 4. Herrmannová (Něm.) -4,7, 5. Fabjanová (Slovin.) -6,1, 6. Kristoffersenová (Nor.) -8,8, ...10. Nývltová vyřazena v semifinále, 59. Janečková (obě ČR) vyřazena v kvalifikaci.

Průběžné pořadí Tour (po 6 z 9 etap): 1. Kowalczyková 1:13:38,1, 2. Björgenová -4,8, 3. Johaugová (Nor.) -2:26,9, 4. Randallová -3:44,2, 5. Kallaová (Švéd.) -4:12,1, 6. Lähteenmäkiová (Fin.) -4:13,8, ...24. Nývltová -6:39,3, 54. Janečková -11:26,2.

Průběžné pořadí SP (po 16 z 37 závodů): 1. Björgenová 867, 2. Kowalczyková 682, 3. Randallová 631, 4. Johaugová 627, 5. Kallaová 500, 6. Skofterudová (Nor.) 479, ...49. Nývltová 41.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít