Běžkyně na lyžích Vrabcová-Nýltová si manžela vozí na závody s sebou

Jestli jste strávili Vánoce i Nový rok se svými blízkými, jste na tom o třídu lépe než většina běžců na lyžích, kteří závodí na Tour de Ski. Ti se hned po Vánocích sbalili a vyrazili se toulat po evropských horách. Ale své rodiny musejí oželet jenom někteří z nich. Jsou i takoví, co si přibalili část rodiny s sebou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžařka Eva Nývltová

Lyžařka Eva Nývltová | Foto: Czech Ski Media Team

Elegantně to vyřešila jediná Češka v seriálu Eva Nývltová. Ta si loni do svého příjmení přidala jméno Vrabcová, a z jejího servismana se tak stal i manžel. A to zrovna před sezonou, kdy se ženská reprezentace smrskla jen na samotnou Evu Vrabcovou-Nývltovou, která se tak ocitla v jednom týmu se všemi muži.

„Oni dobře ví, že jsem mu věrná, takže hlídat mě není potřeba, a myslím, že to ví i on,“ směje se česká lyžařka při pomyšlení na neustálý manželský dozor.

Ten má na Tour de Ski také suverénní vítězka novoročního sprintu ve Val Müstair, Američanka Kikkan Randallová. Vzala si totiž bývalého kanadského atleta Jeffa Ellise, který od letošní zimy pracuje pro Mezinárodní lyžařskou federaci a objíždí stejné závody jako jeho manželka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mnozí lyžaři mají své blízké s sebou i na závodech, třeba Eva Vrabcová-Nývltová

„Je to pěkné. Kikkan bývá v zimě pryč pět měsíců a pak se teprve vrací zpátky na Aljašku. Minulou sezonu jsme se za tu dobu viděli minimálně a bylo to těžké. Díky téhle práci ji teď můžu doprovázet a pomáhat jí, i když je dlouho pryč z domova. A to je na tom nejlepší.“

Český lyžař Martin Jakš je také poměrně čerstvě ženatý, a navíc je od loňska otcem, a tak musel opustit kromě své manželky i batole. Ale živí naději, že se s rodinou na konci Tour de Ski přece jenom setká.

„Manželka s dcerou možná přijedou do Val di Fiemme, potkali bychom se tam poslední víkend. Taťka s mamkou chodí do práce, mají povinnosti. Tím, že je mistrovství světa, máme zabookovaný někde pokoj, kam by se měli vypravit,“ naznačuje Jakš, že jeho rodiče se letos do Val di Fiemme přece jen podívají, i když ne o následujícím víkendu, ale až v únoru.

Rodiče raději až po závodech

To Lukáše Bauera doprovází jeho otec už od první štace Tour v německém Oberhofu a chystá se i na čtyři poslední italské etapy.

„Domácí podporu tam mít budu, bude tam táta, strejda a asi bratránek. Žena bohužel nepřijede, protože Mates už musí chodit do školy,“ říká Bauer, ale že by si lyžaři přítomnosti svých příbuzných během Tour de Ski nějak nadstandardně užívali, to se tvrdit nedá. Aspoň v případě osmého muže průběžného pořadí.

„Uvidíme se před závody a po závodech, ale raději budu, když se půjdou podívat někam na tribunu, protože já se jinak musím soustředit na závod. Před ním se to ani moc nedá, musím se jít včas a dobře rozjet a podobně, ne se rozptylovat tím, jestli tam mám rodiče. Rád je vidím po závodě, před ním mám raději prostor na přípravu.“

Ten nejbližší čeká Lukáše Bauera ve čtvrtek po poledni na trase z Cortiny d´Ampezzo do Toblachu.

Jan Kaliba, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme