Biatlonista Fourcade ovládl v Östersundu také sprint, z Čechů nejlépe Soukup

Také druhý individuální závod Světového poháru biatlonistů v této sezoně ovládl Martin Fourcade. Vítězstvím v závodě na 10 kilometrů ve švédském Östersundu navázal francouzský závodník na čtvrteční triumf a zažívá tak skvělý vstup do nového biatlonového ročníku. Čechům se v porovnání s posledními dny příliš nedařilo, nejlepší byl šestadvacátý Jaroslav Soukup.

Francouz Martin Fourcade (uprostřed) zvítězil také ve sprintu na 10 kilometrů. Druhý skončil Švéd Fredrik Lindström (vlevo), třetí místo obsadil Američan Tim Burke. | Zdroj: ČTK

Druhé místo obsadil v sobotním sprintu Švéd Fredrik Lindström, třetí skončil Američan Tim Burke. Oba dva byli na střelnici bezchybní, na Martina Fourcarda, který minul jeden terč, ale nestačili. Obhájce vítězství v celkovém hodnocení Světového poháru triumfoval s více než šestivteřinovým náskokem.

Nejlepší český závodník z loňské sezony Ondřej Moravec tentokrát na předních místech ve výsledkové listině nefiguruje. Se ztrátou minuty a 50 sekund a třemi chybami na střeleckých položkách skončil sedmatřicátý.

Lépe si vedl Jaroslav Soukup, který obsadil 26. místo, Tomáš Krupčík skončil osmatřicátý. Zdeněk Vítek do závodu kvůli bolesti zad nenastoupil. Poslední závod v Östersundu čeká biatlonisty zítra. Na trať 12,5 kilometrů se vydají podle ztrát z dnešního sprintu.

Závod SP v biatlonu v Östersundu (Švédsko):

Muži - sprint 10 km:
1. M. Fourcade (Fr.) 25:56,0 (1 trestné kolo), 2. Lindström (Švéd.) -6,5 (0), 3. Burke (USA) -31,3 (0), 4. Béatrix (Fr.) -36,4 (1), 5. Peiffer (Něm.) -43,7 (1), 6. Usťugov (Rus.) -51,4 (1), 7. Lesser (Něm.) -51,5 (0), 8. Eder (Rak.) -53,5 (0), 9. Bö (Nor.) -55,2 (2), 10. Landertinger (Rak.) -55,9 (0), ...26. Soukup -1:33,6 (2), 37. Moravec -1:50,2 (3), 38. Krupčík (všichni ČR) -1:54,7 (0).

Průběžné pořadí SP (po 2 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 120, 2. Eder 88, 3. Lesser 67, 4. Böhm (Něm.) 66, 5. Usťugov 66, 6. Hofer (It.) 62, ...20. Moravec 40, 40. Soukup 15, 52. Krupčík 3.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít