Biatlonista Fourcade počtvrté za sebou vyhrál SP, Šlesingr dojel patnáctý

Francouz Martin Fourcade získal velký Křišťálový glóbus pro celkového vítěze biatlonového Světového poháru. V ruském Chanty-Mansijsku ovládl sprint a před druhým Rusem Antonem Šipulinem má v průběžném hodnocení náskok 117 bodů.

Francouzský biatlonista Martin Fourcade

Francouzský biatlonista Martin Fourcade | Zdroj: Reuters

O něj by přišel jen v případě, že by nebodoval v sobotním stíhacím závodě, nenastoupil do nedělního závodu s hromadným startem a Šipulin v obou případech vyhrál.

Z českých biatlonistů byl ve sprintu nejlepší patnáctý Michal Šlesingr, který měl šestý nejlepší běžecký čas. Ondřej Moravec skončil až na 38. místě.

„Na trati slušný, bohužel na střelnici dvě chyby. Je jich škoda, ale patnácté místo není ztracená pozice do stíhačky. Je to takový průměrný výsledek, ale těší mě, že jsme porazili Rakušany v národech,“ těší Michala Šlesingra dílčí úspěch týkájící se hodnocení národů.

Čechům se nedařilo především ve střelbě - každý z pěti českých reprezentantů udělal na střelnici dvě chyby. Michal Krčmář skončil 56. a zajistil si účast ve stíhacím závodě, Michal Krupčík dojel až 78., Jaroslav Soukup sice také chyboval pouze dvakrát, závod ale nedokončil.

Finále SP v biatlonu v Chanty-Mansijsku (Rusko):

Muži - sprint na 10 km:
1. M. Fourcade (Fr.) 23:47,0 (0 trest. okruhů), 2. Šipulin (Rus.) -13,0 (0), 3. Doll (Něm.) -18,3 (1), 4. Rastorgujevs (Lot.) -18,6 (0), 5. Smith (Kan.) -34,0 (1), 6. Peiffer (Něm.) -34,4 (2), 7. Lindström (Švéd.) -35,5 (0), 8. S. Fourcade (Fr.) -44,5 (1), 9. Björndalen (Nor.) -45,8 (0), 10. Kühn (Něm.) -48,3 (1), ...15. Šlesingr -52,9 (2), 38. Moravec -1:32,7 (2), 56. Krčmář -1:58,4 (2), 78. Krupčík -3:12,4 (2), Soukup (všichni ČR) nedokončil.
Průběžné pořadí SP (po 23 z 25 závodů): 1. M. Fourcade 993 b., 2. Šipulin 876, 3. Fak (Slovin.) 823, 4. Schempp (Něm.) 792, 5. J. Bö (Nor.) 696, 6. Moravec 635, ...9. Šlesingr 582, 39. Soukup 145, 49. Krčmář 99, 65. Krupčík (ČR) 43.

Jan Suchan, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít