Biatlonista Fourcade si doběhl na MS pro zlato ve sprintu, Neunerová titul obhájila

Mistrem světa ve sprintu biatlonistů se stal v německém Ruhpoldingu vedoucí muž průběžného hodnocení Světového poháru Martin Fourcade z Francie. Nejlepší umístění zaznamenal z českých reprezentantů na rozměklé trati za jarního počasí Ondřej Moravec, který obsadil 18. příčku. Michal Šlesingr skončil 25. Nejlepší ženou ve sprintu se stala Magdalena Neunerová, která má jedenáctý titul.

Pro titul mistra světa ve sprintu si V Ruhpoldingu dojel biatlonista Martin Fourcade | Zdroj: Reuters

Třiadvacetiletý Fourcade na trati dlouhé 10 km i přes dvě chyby na střelnici a tudíž i dvě trestná kola vylepšil svoje loňské umístění ze světového šampionátu v Chanty Mansijsku, odkud si přivezl stříbrnou medaili. Navíc si skvěle připravil pozici na obhajobu prvenství ze stíhačky.

Stříbrná medaile putuje do Norska zásluhou Emila Hegle Svendsena, který na vítězného Francouze ztratil 15,1 sekundy. Bronz bral s odstupem necelých 18 vteřin Švéd Carl Johan Bergman, který ovšem na rozdíl od prvních dvou závodníků střílel bezchybně.

Ondřej Moravec šel na dvě trestná kola hned po úvodní položce vleže, ale stojku absolvoval bez chyby a tak do nedělní stíhačky odstartuje 1:13,3 minuty po Fourcadovi. Do stíhacího závodu se probojovali ještě další dva čeští reprezentanti. 25. Michal Šesingr a 43. Jaroslav Soukup. Čtvrtý do party Zdeněk Vítek se mezi nejlepších 60 nedostal a tak se v neděli v Ruhpoldingu nepředstaví.

Mezi ženami zvítězila Němka Magdalena Neunerová a obhájila v domácím prostředí v Ruhpoldingu titul ve sprintu a má 11. zlatou medaili z mistrovství světa. Navíc zvýšila vedení ve Světovém poháru. Nejlepší Češka Veronika Vítková skončila se třemi trestnými okruhy pětadvacátá.