Biatlonista Moravec má životní úspěch, v SP v Pokljuce byl druhý

Český biatlonista Ondřej Moravec si připsal životní úspěch, ve stíhacím závodě Světového poháru dnes na trati 12,5 kilometru vybojoval v Pokljuce druhé místo. Pro Moravce je to poprvé v kariéře, co dosáhl na stupně vítězů. Závod vyhrál Nor Svendsen.

Stupně vítězů  SP v biatlonu ve slovinské Pokljuce. zleva- Ondřej Moravec, Emil Hegle Svendsen, Martin Fourcad

Stupně vítězů SP v biatlonu ve slovinské Pokljuce. zleva- Ondřej Moravec, Emil Hegle Svendsen, Martin Fourcad | Zdroj: ČTK

Moravec tak navázal na včerejší senzační vítězství Gabriely Soukalové, která ovládla ve Slovinsku sprint žen. Česká reprezentantka dnes odstartuje do stíhačky v 15 hodin odpoledne z prvního místa.

Na vítězného Emila Hegle Svendsena ztratil Moravec v cíli 3,8 sekundy a porazil i takového velikána, jakým je Francouz Martin Fourcade, který skončil třetí, ale nadále vede celkové pořadí.

„Už když jsme vyjížděli na trať po poslední střelbě viděl jsem, že Martin Fourcade nějak moc nejede. Tak jsem šel dopředu a nezdálo se, že bychom jeli nějaké závratné tempo, ale bál jsem se aby zezadu na nás nedotírali další závodníci. Zaútočil jsem před posledním stoupáním a vyšlo to. Zkusil jsem jet na maximum a prostě to vyšlo.“

00:00 / 00:00

Biatlonista Ondřej Moravec se po nejlepším výsledku v kariéře rozpovídal

Do závodu vybíhal Moravec z osmého místa a k životnímu úspěchu mu pomohla bezchybná střelba na obou položkách vleže i na první ve stoje. Před závěrečnou střelbou figuroval na čtvrtém místě a navzdory ne úplně stoprocentní střelbě se posunul na třetí pozici.

„Střílel jsem čistě, a když jsem přijížděl na poslední položku a oba závodníci už měli odstříleno a viděl jsem, že chybovali i s Rusem Garaničevem, tak asi nervy hrály svoji roli. Musel jsem na jeden trestný okruh, ale nestálo mě to nějaké další umístění.“ Pár set metrů před cílem pak setřásl Moravec Fourcada a dojel si pro největší úspěch v kariéře.

Dařilo se i Michalu Šlesingrovi, který se z 18. místa po sprintu posunul na 11. příčku. Jediným českým biatlonistou, který dnes nebodoval, byl Zdeněk Vítek, který skončil na 41. místě.

SP v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko):

Muži - stíhací závod 12,5 km: 1. Svendsen (Nor.) 32:49,2 (1 tr. okruh), 2. Moravec (ČR) -3,8 (1),3. M. Fourcade (Fr.) -17,4 (2), 4. Garaničev (Rus.) -27,0 (2), 5. Lindström (Švéd.) -33,9 (2), 6. Usťugov (Rus.) -42,3 (3), 7. Burke (USA) -45,1 (3), 8. Béatrix (Fr.) -49,8 (3), 9. Schempp (Něm.) -53,3 (0), 10. Rastorgujevs (Lot.) -59,3 (1), ...11. Šlesingr -1:17,6 (2), 41. Vítek (oba ČR) -3:44,0 (3).

Průběžné pořadí SP (po 7 z 26 závodů):1. M. Fourcade 349 b., 2. Svendsen 269, 3. Usťugov 250, 4. Birnbacher (Něm.) 233, 5. Fak (Slovin.) 196, 6. Lindström 188, ...15. Moravec 158, 27. Šlesingr 99, 42. Vítek 50.

Jakub Kanta, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít