Biatlonista Moravec opět doběhl na MS čtvrtý

Biatlonista Tarjei Böe vyhrál závěrečný závod světového šampionátu v Novém Městě na Moravě. Druhé místo získal ve finiši hromadného závodu Rus Šipulin, třetí zůstalo na Nora Svendsena, který tím doplnil sbírku tří zlatých medailí. Už druhá 'bramborová' pozice na tomto mistrovství zbyla na Ondřeje Moravce, který celkem ztratil 10 sekund na Böeho.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mistrovství světa v biatlonu 12. února v Novém Městě na Moravě, trénink mužů. Na snímku je Ondřej Moravec. | Zdroj: ČTK

Moravec jako jediný z český reprezentantů byl na startu hromadného klání třiceti nejlepších biatlonistů. Díky skvělé střelbě se držel první polovinu závodu na hranici první desítky, vleže na střelnici ani jednou neminul, narozdíl od ostatních favoritů. Slovinec Fak nepřesnou střelbou přišel hned na druhé střelbě o šanci na medaili.

Jediná, zato podstatná střelecká chyba českého reprezentanta přišla na posledním terči třetí střelby, kdy musel na trestný okruh a nabral zhruba dvacetisekundovou ztrátu. Tu pak až do poslední střelby zkoušel smazat a téměř se mu to povedlo.

Čistá a rychlá poslední střelba pomohla Moravcovi do nejlepší šestice, nejlepší pětice ale na něj brzy získala velký náskok. Švéda Ferryho brzy předběhl, před Němce Lessera se dostal až v polovině posledního okruhu.

V tu chvíli už ale vedoucí Nor Böe měl velký náskok před dvojicí Svendsen, Šipulin, na kterou Moravec ztrácel pár desítek metrů. V posledním kopci předběhl na pokraji sil sprintující Šipulin Svendsena, který se po třech zlatech spokojil s bronzem. V cílové rovince pak už jen hlídal pozici před Moravcem.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme