Biatlonista Moravec si dojel ve sprintu v Östersundu pro 2. místo

Biatlonista Ondřej Moravec skončil druhý ve sprintu Světového poháru ve švédském Östersundu. Na vítězného Francouze Martina Fourcada ztratil necelou půlminutu. Na stupně vítězů těsně nedosáhl Michal Šlesingr, který na čtvrtém místě ztratil deset vteřin na Jakova Faka ze Slovinska.

biatlon moravec další .jpg

biatlon moravec další .jpg | Foto: Český svaz biatlonu

Základem vydařených vystoupení českých biatlonistů byly úspěšné zastávky na střelnici. Oba byli přesní a nemuseli ani na jedno trestné kolo.

V běhu byl o něco rychlejší Moravec, který obsadil druhé místo v seriálu podruhé v kariéře.

„Super závod, konečně to bylo bez problémů. Na střelnici jsem byl sice trochu pomalejší, ale střílel jsem na jistotu a byly z toho dvě nuly. Parádní výsledek,“ hodnotil závod trojnásobný olympijský medailista ze Soči.

Udržet nebo vylepšit své pozice se Moravec i Šlesingr pokusí v nedělním stíhacím závodu, do kterého vyrazí s odstupy ze sprintu. Do stíhačky se vešli i ve sprintu 33. Tomáš Krupčík, 49. Michal Krčmář a těsně i Jaroslav Soukup, kterému patří 56. příčka.

Čeští reprezentanti se drží vysoko i v průběžném bodování Světového poháru. Po dvou závodech vede Nor Emil Hegle Svendsen, druhý je Šlesingr o osm bodů před třetím Moravcem.

Závody SP v biatlonu v Östersundu (Švédsko):

Muži - sprint (10 km):
1. M. Fourcade (Fr.) 24:46,6 (0 tr. okruhů), 2. Moravec (ČR) -28,3 (0), 3. Fak (Slovin.) -28,7 (0), 4. Šlesingr (ČR) -38,9 (0), 5. Garaničev -45,0 (0), 6. Šipulin (oba Rus.) -48,1 (1), 7. Svendsen -49,4 (1), 8. Björndalen (oba Nor.) -56,6 (2), 9. Smith (Kan.) -1:00,3 (0), 10. Eder (Rak.) -1:02,4 (1), ...33. Krupčík -1:48,4 (0), 49. Krčmář -2:17,6 (2), 56. Soukup (všichni ČR) -2:33,4 (3)

Průběžné pořadí SP (po 2 z 25 závodů): 1. Svendsen 96 b., 2. Šlesingr 91, 3. Moravec 83, 4. Lesser (Něm.) 72, 5. Björndalen 72, 6. Semjonov (Ukr.) 67, ...46. Krupčík 8, 47. Soukup 8.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít