Biatlonista Moravec vyhrál závod na 15 kilometrů na Světovém poháru v Oslu

Český biatlonista Ondřej Moravec vyhrál na Světovém poháru v norském Oslu závod na 15 kilometrů s hromadným startem. Na první místo se probojoval při poslední střelbě a poté náskok udržel před fenomenálním Francouzem Martinem Fourcadem, který dojel do cíle o 14 vteřin později. Třetí místo obsadil německý biatlonista Erik Lesser. Je to vůbec první vítězství osmadvacetiletého Moravce v závodu Světového poháru.

Mistrovství světa v biatlonu 12. února v Novém Městě na Moravě, trénink mužů. Na snímku je Ondřej Moravec. | Zdroj: ČTK

„Vyhrát svěťák je něco neskutečného, a ještě navíc tady na Holmenkollenu, možná ještě o něco lepší,“ řekl po svém triumfu šťastný Moravec.

Moravec bezchybně zvládl střelecké položky vleže, po první velice rychlé střelbě vestoje opouštěl střelnici společně s vedoucím mužem Světového poháru Martinem Fourcadem a začalo být jasné, že se právě mezi nimi dvěma rozhodne o vítězství.

00:00 / 00:00

Rozhovor Michala Jurmana s biatlonistou Ondřejem Moravcem ve Sportžurnálu

„Po ležkách, kde jsem dal dvě nuly, jsem si říkal, že by to mohl být dobrý výsledek, protože na stojky si věřím a vím, že je umím,“ uvedl Moravec.

Francouz dorazil k poslední střelbě s asi desetivteřinovým náskokem, ale netrefil dva terče. Moravec chyboval jen jednou a po trestném kole vyrazil do závěrečného běhu 16 sekund před Fourcadem.

Fourcade Moravce dojížděl, ale českému závodníkovi jely dobře lyže a náskok uhájil až do cíle. Prozatím byl Moravec v závodech SP nejlépe druhý a třetí ve stíhačce. Po vítězství Gabriely Soukalové ve sprintu v Pokljuce jde o druhý letošní český triumf v SP.

Moravcův sen: Zlato z olympiády

Letošním největším úspěchem rodáka z Ústí nad Orlicí byla dosud bronzová medaile, kterou vybojoval v únoru se smíšenou štafetou na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě, kde dosáhl také na dvě čtvrtá místa. V průběžném pořadí SP si Moravec polepšil na 16. místo.

„Sen je vyhrát mistrovství světa nebo olympiádu. Bohužel v Novém Městě se mi to nepodařilo, ač jsem tam byl ve dvou závodech hodně blízko, takže dalším cílem je asi olympiáda,“ prozradil své další plány čerstvý vítěz závodu Světového poháru.

SP v biatlonu v Oslu:

Muži - závod s hromadným startem (15 km):
1. Moravec (ČR) 39:48,7 (1 tr. okruh), 2. M. Fourcade (Fr.) -13,7 (3), 3. Lesser (Něm.) -16,8 (1), 4. Burke (USA) -19,1 (2), 5. Makovějev (Rus.) -23,2 (1), 6. Deryzemlja (Ukr.) -26,0 (1), 7. Bö (Nor.) -31,0 (2), 8. Beatrix (Fr.) -35,1 (2), 9. Lindström (Švéd.) -38,6 (2), 10. Eder (Rak.) -44,4 (1), ...19. Šlesingr (ČR) 1:52,7 (3).

Průběžné pořadí SP (po 21 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 1012 b., 2. Svendsen (Nor.) 751, 3. Fak (Slovin.) 650, 4. Lindström 592, 5. Malyško 570, 6. Usťugov (oba Rus.) 557, ...14. Moravec 472, 25. Šlesingr 319, 50. Vítek 97, 54. Soukup (oba ČR) 84.

David Bernardy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít