Biatlonista Šlesingr byl v závodu s hromadným startem pátý, Soukup sedmý

Českým biatlonistům se vydařil závod Světového poháru s hromadným startem v italské Anterselvě. Michal Šlesingr skončil díky bezchybné střelbě pátý, Jaroslav Soukup sedmý. Vyhrál Němec Andreas Birnbacher.

Michal Šlesingr

Michal Šlesingr | Zdroj: ČTK

Šlesingr jako jediný ze třiceti startujících ani jednou nechyboval během čtyř střeleckých položek a ještě kilometr před cílem se držel ve vedoucí pětičlenné skupině. V závěru mu ale došly síly a nakonec skončil pátý se ztrátou necelých třinácti sekund na vítězného Birnbachera.

Soukup musel na dva trestné okruhy, ale díky výbornému běhu skončil sedmý, do cíle přijel asi osm sekund po svém reprezentačním kolegovi.

Birnbacher vyhrál třetí závod Světového poháru v letošní sezóně a navázal na triumf z prvního závodu s hromadným startem v německém Oberhofu. V závěrečném spurtu porazil o desetinu sekundy Rusa Antona Šipulina, třetí skončil vedoucí závodník Světového poháru Francouz Martin Fourcade.

Před závodem s hromadným startem závodily v Anterselvě ženy ve štafetě na čtyřikrát šest kilometrů. Vyhrály Francouzky před Běloruskami a Ruskami. Češky Veronika Vítková, Gabriela Soukalová, Barbora Tomešová a Lea Johanidesová skončily jedenácté.

Přitom závod rozjely výborně. Vítková předávala Soukalové jako třetí a ta přijela šestá ve skupině bojující o druhou pozici. Na třetím úseku si Tomešová sice pohoršila jen o jedno místo, ale její odstup na nejrychlejší závodnice se zvýšil. Johanidesová pak dojela jedenáctá s odstupem čtyř minut.

SP v biatlonu v Anterselvě (Itálie):

Muži - 15 km s hromadným startem: 1. Birnbacher (Něm.) 38:45,7 (1 tr. okruh), 2. Šipulin (Rus.) -0,1 (1), 3. M. Fourcade (Fr.) -0,3 (1), 4. Lindström (Švéd.) -2,4 (1), 5. Šlesingr (ČR) -12,7 (0), 6. Malyško (Rus.) -16,0 (2), 7. Soukup (ČR) -20,9 (2), 8. Boeuf (Fr.) -31,6 (2), 9. Fak (Slovin.) -32,7 (3), 10. Björndalen (Nor.) -33,0 (2)

Průběžné pořadí SP (po 14 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 546 b., 2. Svendsen (Nor.) 519, 3. Birnbacher 494, 4. S. Fourcade (Fr.) 444, 5. Makovějev (Rus.) 416, 6. Bö (Nor.) 397, ...14. Šlesingr 310, 20. Soukup 253, 43. Moravec 89, 53. Holubec 56, 61. Vítek (všichni ČR) 30

Ženy - štafeta 4x6 km: 1. Francie (Brunetová, Boilleyová, Bescondová, Dorinová-Habertová) 1:17:06,5 (0 tr. okruhů + 9 dobíjení), 2. Bělorusko (Skardinová, Kalinčiková, Dubarezavová, Domračevová) -2,5 (0+10), 3. Rusko (Glazyrinová, Slepcovová, Zajcevová, Viluchinová) -21,4 (1+11), 4. Norsko -40,6 (2+11), 5. Ukrajina -56,9 (0+7), 6. Německo -1:15,5 (2+12), ...11. ČR (Vítková, Soukalová, Tomešová, Johanidesová) -3:58,4 (0+12)