Biatlonista Šlesingr má jeden netradiční problém, v mrazu mu 'přimrzají oči'

Biatlonisté se obávají zimy. Že to je jakoby měli plavci strach z vody? Jenže není zima jako zima. A ta na Sibiři, kde dějiště blížícího se světového šampionátu leží, umí být pěkně krutá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlonista Michal Šlesingr při závodě SP v Oberhofu, kde skončil na třetím místě | Zdroj: ČTK

„Trošku se bojím zimy! Protože vždycky jsme tam byli úplně na konci sezóny na finále, což byl konec března. A teď jsme tam skoro o měsíc dřív a ty mrazy by tam mohly být. Což je určitě nepříjemné,“ říká k Chanty Mansijsku šéftrenér české reprezentace Ondřej Rybář. S trochou ironie se dá poznamenat, že by úporné mrazy nemohly biatlonisty zaskočit, protože si na ně za tuto sezonu už navykli.

„Letos nás počasí školí! V Östersundu to byl úplný extrém, teď v Americe taky byla kosa, v Pokljuce byla kosa!“ prohlásil nejlepší současný český biatlonista Michal Šlesingr, který alespoň na rozdíl od dvojky Jaroslava Soukupa nemá potíže s promrzáním horních končetin.

Přehrát

00:00 / 00:00

Biatlonista Šlesingr má jeden netradiční problém, v mrazu mu 'přimrzají oči'

„Někomu to vadí víc, někomu míň. Jarda s tím má třeba problémy, protože mu promrzají ruce, což je na střelbu špatný. Já jsem schopný se tomu nějakým způsobem bránit, nejsem takový zimomřivý. Mrazy řekněme do těch patnácti, zvládám docela dobře,“ doplnil k rozmarům počasí Michal Šlesingr.

Jenže k perfektní střelbě potřebujete v dobré kondici kromě rukou ještě třeba také oči. A to je to, s čím má Šlesingr problémy, když teploměr klesne pod zmíněných mínus 15. „Mně v podstatě zamrzají oči. Letos se mi stalo poprvé v Östersundu, že mi úplně přimrzaly oči a bylo to náročné na ostření, na všechno. Na posledních dvou položkách v závodě, teď nevím, který to byl, jsem tam sotva viděl.“

Desátý muž průběžného pořadí Světového poháru věří, že to v Rusku tak hrozné nebude. Ovšem když posloucháte jeho vzpomínky na mistrovství světa, které Chanty Mansijsk pořádal před osmi lety, určitě minimálně znejistíte.

„Vím, že tam byl problém, že jsme třeba přijeli do hotelu a ten nebyl ještě úplně dostavěný, ještě ho dodělávali. Bylo to z toho důvodu, že jim tam praskla ocel nebo tedy železo do betonu. Byly tam mínus čtyřicítky-padesátky. A to tam měli asi měsíc předtím. Takže zima tam asi tvrdá být umí,“ zavzpomínal Michal Šlesingr.

V těchto dnech se teploty v Chanty Mansijsku pohybují kolem mínus dvaceti stupňů Celsia, což je také hranice, po kterou se ještě může závodit. Světový šampionát startuje na Sibiři ve čtvrtek 3. března.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme