Biatlonista Šlesingr obsadil ve sprintu SP sedmnácté místo

Český biatlonista Michal Šlesingr skončil v desetikilometrovém sprintu závodu Světového poháru v Novém Městě na Moravě sedmnáctý. Na body dosáhl ještě třiadvacátý Ondřej Moravec a Jaroslav Soukup, který dojel devětadvacátý. Závod vyhrál Emil Hegle Svendsen z Norska.

Michal Šlesingr

Michal Šlesingr | Zdroj: ČTK

Šlesingr, česká biatlonová jednička, dnes doplatil na tři trestné okruhy, které musel běžet, v cíli ztratil na Svendsena více než minutu.

Přesto je ale sedmnácté místo výrazně lepší než umístění ze čtvrtečního vytrvalostního závodu. V něm skončil Michal Šlesingr až na 75. místě.

Body i ve druhém závodě v Novém Městě na Moravě si připsali Ondřej Moravec s Jaroslavem Soukupem, který mohl zaznamenat i lepší umístění, jenomže se mu nepovedla druhá střelba, na které trefil jen jediný terč z pěti, a musel tak absolvovat čtyři trestné okruhy.

Další z českých reprezentantů Zdeněk Vítek dnes sice nebodoval, ale zajistil si start v nedělní stíhačce, když ve sprintu obsadil poslední postupové, tedy šedesáté místo. Tomáš Holubec skončil osmdesátý.

Závod ovládl průběžný lídr seriálu Nor Emil Hegle Svendsen. Druhé a třetí místo obsadili bratři Fourcadeové – druhý byl starší Simon, třetí místo bral mladší Martin, který na vítězného Svendsena ztratil necelých deset vteřin.

Závod SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě:

Muži - sprint na 10 km:

1. Svendsen (Nor.) 27:13,1 (1 tr. okruh), 2. S. Fourcade -2,7 (3), 3. M. Fourcade (oba Fr.) -9,6 (2), 4. Šipulin -14,4 (1), 5. Makovějev (oba Rus.) -19,5 (1), 6. Currier (USA) -23,2 (0), 7. Lindström -29,0 (1), 8. Bergman (oba Švéd.) -31,7 (2), 9. Malyško (Rus.) -36,4 (3), 10. Birnbacher (Něm.) -41,0 (3), ...17. Šlesingr -1:11,6 (3), 23. Moravec -1:33,9 (3), 29. Soukup -1:45,8 (4), 60. Vítek -2:35,8 (4), 80. Holubec (všichni ČR) -3:35,2 (4).

Průběžné pořadí SP (po 11 z 26 závodů): 1. Svendsen 442 b., 2. M. Fourcade 396, 3. Birnbacher 362, 4. Bö (Nor.) 357, 5. S. Fourcade 352, 6. Makovějev 339, ...14. Šlesingr 234, 18. Soukup 207, 46. Holubec 56, 47. Moravec 55, 61. Vítek 30.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít