Biatlonista Šlesingr osmý ve sprintu SP v Chanty-Mansijsku. Vyhrál Fourcade

Český biatlonista Michal Šlesingr vybojoval ve sprintu závodu Světového poháru v Chanty-Mansijsku osmé místo. Suverénně vyhrál Martin Fourcade z Francie před Lukasem Hoferem z Itálie a třetím Němcem Andreasem Birnbacherem.

Michal Šlesingr

Michal Šlesingr | Zdroj: ČTK

Michal Šlesingr si v Chanty-Mansijsku spravil chuť po nevydařeném mistrovství světa v Novém Městě na Moravě, kde si nepřipsal žádný lepší výsledek kvůli nemoci. V Rusku mohl skončit v konečném pořadí ještě výše, ale chyboval při střelbě vestoje.

Další český zástupce Ondřej Moravec si doběhl pro 20. místo, když se rovněž jednou netrefil vestoje, navíc neměl ani tak rychlý běh jako Šlesingr. Na vítězného Fourcada ztratil Moravec v cíli minutu a půl.

Martin Fourcade vykazuje v závěru sezony famózní formu, střílel jistě a navíc velmi rychle běžel. V cíli měl na druhého Itala Hofera náskok skoro 40 vteřin a udržuje si náskok v celkovém pořadí.

V závodě startovali kromě Šlesingera s Moravcem ještě Zdeněk Vítek, který skončil na 52. místě a postoupil do stíhačky, Vít Jánov byl 71. a Jaroslav Soukup ještě o čtyři místa za ním.

Finále SP v biatlonu v Chanty Mansijsku (Rusko):

Muži - sprint (10 km):

1. M. Fourcade (Fr.) 24:22,6 min. (0 tr. okruhů), 2. Hofer (It.) -39,6 (0), 3. Birnbacher (Něm.) -43,8, 4. Sumann -53,3 (0), 5. Landertinger -53,8 (1), 6. Eder (všichni Rak.) -57,3 (1), 7. Graf (Něm.) -58,3 (1), 8. Šlesingr (ČR) -59,9 (1), 9. Burke (USA) -1:03,7 (1), 10. Christiansen (Nor.) -1:04,7 (0), ...20. Moravec -1:29,3 (1), 52. Vítek -2:30,2 (1), 71. Jánov -2:51,5 (1), 75. Soukup (všichni ČR) -2:59,0 (2).

Průběžné pořadí SP (po 24 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 1192 b., 2. Svendsen (Nor.) 762, 3. Fak (Slovin.) 694, 4. Birnbacher 655, 5. Usťugov 652, 6. Malyško (oba Rus.) 625, ...10. Moravec 555, 22. Šlesingr 397, 49. Vítek 127, 55. Soukup 87, 100. Jánov 2.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít