Biatlonista Šlesingr si na úvod SP dojel pro druhou příčku

Český biatlonista Michal Šlesingr vstoupil do Světového poháru ve švédském Östersundu druhým místem. Vytrvalostní závod na 20 km suverénně vyhrál Francouz Martin Fourcad, na kterého Šlesingr ztratil takřka 2 minuty. Třetí skončil Němec Schempp.

Michal Šlesingr nejprve dovezl českou štafetu na druhém místě a následně přidal třetí příčku ve sprintu | Zdroj: ČTK

První tři závodníci úvodního dílu SP minuli při střelbě pouze jeden terč, a tak rozhodoval běžecký čas. Mladší z francouzských bratrů Fourcadů Martin jako úřadující mistr světa nenechal nikoho na pochybách, v jaké že formě se nachází a doběhl si pro pro sedmé individuální prvenství v seriálu v kariéře.

Michal Šlesingr musel v cíli čekat, jak dopadne útok Schemppa na jeho druhou příčku. Kilometr a půl před cílem ještě mladý německý reprezentant měl na toho českého náskok téměř sedm sekund, nakonec ale za Šlesingrem zaostal o dvě sekundy. Další český biatlonista Jaroslav Soukup skončil sedmnáctý, Tomáš Holubec doběhl na 23. místě.

Úvodní závod SP v biatlonu v Östersundu (Švédsko):
Muži - 20 km:

1. M. Fourcade (Fr.) 53:29,8 (1 trestná minuta), 2. Šlesingr (ČR) -1:54,3 (1), 3. Schempp (Něm.) -1:54,5 (1), 4. Landertinger (Rak.) -1:57,4 (2), 5. Usťugov (Rus.) -2:39,4 (2), 6. Sumann (Rak.) -2:39,6 (2), 7. Brattsveen (Nor.) -2:41,8 (2), 8. Fak (Slovin.) -2:48,5 (3), 9. Bailey (USA) -2:57,4 (2), 10. Garaničev (Rus.) -2:59,0 (3), ...17. Soukup -3:27,7 (3), 23. Holubec -3:51,7 (1), 47. Vítek -5:40,6 (4), 70. Moravec -7:06,3 (5)

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít