Biatlonista Šlesingr skončil druhý ve sprintu SP

Český biatlon potřetí v sezoně slaví umístění na stupních vítězů v závodě Světového poháru. Na stříbro se štafetou a bronz ze sprintu v Oberhofu navázal Michal Šlesingr druhou příčkou ve sprintu v americkém Fort Kentu. Vyhrál Nor Emil Hegle Svendsen.

Biatlonista Michal Šlesingr při závodě SP v Oberhofu, kde skončil na třetím místě | Zdroj: ČTK

Šlesingr položil základ svému úspěchu bezchybnou střelbou - nechybovat se mu povedlo poprvé právě od sprintu v Oberhofu. Do sprintu ve Fort Kentu vybíhal z aspirantů medailových příček jako druhý po Němci Greisovi, a tak musel v cíli čekat, jak si povedou jeho konkurenti.

Vítěz Svendsen jel hned za ním a informací o mezičasech a samozřejmě také své běžecké formy dokázal dobře využít, poradil si přitom i s jedním trestným okruhem.

Dalšími, kteří Šlesingra se Svendsenem ohrožovali, byli Francouz Martin Fourcade, norský lídr Světového poháru Tarjei Bö a Němec Daniel Böhm. Všichni ale nadějnou pozici po druhé střelbě neudrželi, a skončili až za vedoucí dvojicí. Na stupních vítězů ji nakonec doplnil Bö.

Z českých biatlonistů bodoval ještě 28. Jaroslav Soukup, který měl po první položce našlápnuto do první desítky, podruhé ale na střelnici dvakrát minul. Do sobotní stíhačky postoupil i poslední z Čechů, 56. Tomáš Holubec.

Druhou příčku vybojoval Michal Šlesingr ve Světovém poháru podruhé v životě. Poprvé to bylo v roce 2007 na světovém šampionátu v Anterselvě ve sprintu. O rok později na Holmenkollenu vyhrál svůj zatím jediný závod mezi elitou, nejrychlejší byl v závodě s hromadným startem.

Sprint mužů na 10 km ve Fort Kentu:
1. Svendsen (Nor.) 24:51,4 (1 tr. okruh), 2. Šlesingr (ČR) -7,2 (0), 3. Bö (Nor.) -9,3 (0), 4. M. Fourcade (Fr.) -9,7 (1), 5. Böhm (Něm.) -17,4 (0), 6. Fak (Slovin.) -25,7 (1), 7. Čerezov (Rus.) -27,6 (1), 8. Sedněv (Ukr.) -31,9 (0), 9. Greis (Něm.) -33,8 (1), 10. Eberhard (Rak.) -47,3 (0), ...28. Soukup -1:21,3 (2), 56. Holubec (oba ČR) -2:41,4 (1).