Biatlonista Šlesingr věří, že mu na MS bude dařit i v horších podmínkách

Přál by si úplně jiné podmínky, ale musí závodit na tom, co je k dispozici. Biatlonista Michal Šlesingr si ve středu oživil tratě v německém Ruhpoldingu, kde ve čtvrtek začne mistrovství světa. Moc radosti z nich neměl, sníh totiž - a v tom není toto středisko výjimkou - při teplotách nad nulou taje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Šlesingr | Zdroj: ČTK

Michale, co dělá závodník den před startem mistrovství světa?

Bude se muset osušit (smích). Počasí nám tady zatím moc nepřeje, jsme dost promoklí a válíme se ve vodě. Jinak to bude takové odpočinkové odpoledne, zregeneruju a budu nabírat síly na čtvrtek.

Říkáte, že jste se válel ve vodě. Vy jste zapomněl lyžovat?

Přehrát

00:00 / 00:00

Tomáš Kohout mluvil před začátkem MS v Ruhpoldingu s biatlonistou Michalem Šlesingrem

Mám na mysli spíš na střelnici (úsměv).

Jak se vůbec trénuje ve sněhu, který tady je? Má být dokonce až čtrnáct stupňů Celsia, už teď je docela teplo.

Sníh není moc dobrý na lyžování, je mokrý, hluboký, lyže na tom moc nejedou. Je to opravdu velká dřina a není to nic, co by člověka moc bavilo.

Vzpomínám si, že to je něco, co vám nevyhovuje. Vy máte rád, když je to takový přimrzlý koberec ...

Přesně tak. Je to bohužel opak toho, co mám v oblibě. Ale musím se s tím poprat a uvidíme.

Jak se s tím zatím pere hlava?

Zatím dobrý. Ale že bych byl z těch podmínek nějak pozitivně naladěný, to určitě nejsem. Na druhou stranu jsou stejné pro všechny, uvidíme, jak nastoupíme do prvního závodu. Věřím, že se s tím poperu a něco předvedu. Myslím, že jsem připravený slušně. Byli jsme v Pokljuce a tam jsme měli dobré podmínky na přípravu.

Prvním závodem je smíšená štafeta, ve které vám bude chybět Gabriela Soukalová. Jak to zasáhne tým, když nepojede v nejsilnějším složení?

Ale já myslím, že pojedeme v nejsilnějším složení. Je to štafeta, jsou to čtyři úseky, může se to povést nebo nepovést komukoli z nás. Gábina je nemocná, nedá se nic dělat, místo ní pojede asi Bára (Tomešová). Je to šest kilometrů, to vydrží.

Na jaké místo by to mohlo vyjít? Trenér říkal něco o osmé pozici ...

Jako závodníka mě osmé místo uspokojit nemůže. To není to, proč bych chtěl tu štafetu jet. Budeme se snažit poprat o vyšší příčky. Uvidíme, jak nám bude přát štěstí, ale určitě bych chtěl víc.

Tomáš Kohout, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme