Biatlonista Šlesingr vybojoval v závodě s hromadným startem 5. místo

Vydařenou zastávku českých biatlonistů ve Světovém poháru v německém Oberhofu zakončili muži v závodě s hromadným startem. Michal Šlesingr skončil na patnáctikilometrové trati na páté příčce a druhý Čech na startu Ondřej Moravec dojel třináctý. Vítězství slaví opět Francouz Martin Fourcade.

Biatlonista Michal Šlesingr v cíli sprintu na trati v Oberhofu (ilustrační foto) | Zdroj: ČTK

Jednatřicetiletého Šlesingra stála kromě pádu při jednom ze sjezdů ještě lepší umístění zejména střelba vestoje. Na obou zastávkách udělal dohromady tři chyby a do cíle dojel se sedmivteřinovou ztrátou na stupně vítězů.

Kolizi se nevyhnul ani druhý český reprezentant na startu Ondřej Moravec, který během předávky občerstvení přišel o hůlku. Trojnásobný olympijský medailista ze Soči po čtyřech střeleckých chybách musel na čtyři trestné okruhy a skončil třináctý.

Biatlonistka Vítková přidala k triumfům z Oberhofu druhé místo v závodě s hromadným startem

Všechny čtyři střelby zvládl bez jediné chyby jen vítěz Fourcade. Francouzský biatlonista vyhrál 36. závod Světového poháru o 13 sekund před Rusem Antonem Šipulinem. Oba jsou rovněž v čele průběžného pořadí seriálu.

SP v biatlonu v Oberhofu (Německo):

Muži - závod s hromadným startem (15 km): 1. M. Fourcade (Fr.) 44:52,0 (0 trestných okruhů), 2. Šipulin -13,1 (4), 3. Malyško (oba Rus.) -30,7 (3), 4. Anev (Bulh.) -31,4 (3), 5. Šlesingr (ČR) -37,8 (3), 6. Rastorgujevs (Lot.) -38,9 (4), 7. Fak (Slovin.) -43,7 (3), 8. Doll (Něm.) 44,5 (3), 9 Lapšin (Rus.) -44,6 (4), 10. Schempp (Něm.) -51,2 (5), ...13. Moravec (ČR) -1:31,9 (4).

Průběžné pořadí SP (po 10 z 25 závodů): 1. M. Fourcade 481, 2. Šipulin 390, 3. Svendsen (Nor.) 343, 4. Fak 338, 5. Schempp 315, 6. Moravec 310, ...12. Šlesingr 210, 46. Soukup 44, 52. Krčmář 32, 54. Krupčík (všichni ČR) 28.

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít