Biatlonista Soukup byl na MS jedenáctý. Třetí zlato má Martin Fourcade

Francouzský biatlonista Martin Fourcade přidal do své sbírky medailí z letošního mistrovství světa další zlatou medaili. Tentokrát vybojoval nejcennější kov ve vytrvalostním závodě s hromadným startem. Nejlepší z Čechů Jaroslav Soukup skončil v Ruhpoldingu jedenáctý.

Martin Fourcade

Martin Fourcade | Zdroj: Reuters

Martin Fourcade potvrdil letošní vynikající formu. Z poslední střelby sice odjížděl jako druhý, ale jen velmi těsně za Björnem Ferrym ze Švédska, kterého ale brzy nechal za sebou a v cílové rovince si mohl užívat ovací fanoušků.

Ferry nakonec vybojoval stříbrnou medaili před dalším švédským biatlonistou Fredrikem Lindströmem.

00:00 / 00:00

Veroniku Vítkovou zastihl reportér Tomáš Kohout

Jaroslav Soukup se dlouho držel na medailových pozicích, ještě před poslední střelbou byl dokonce na druhém místě. Jenomže právě poslední střelecká položka vestoje jeho medailové naděje zhatila – Soukup totiž minul hned první terč a musel na jeden trestný okruh. Do cíle nakonec dojel až jako jedenáctý se ztrátou 37,5 vteřiny na vítězného Fourcada.

Za Soukupem, který má z letošního světového šampionátu bronz z vytrvalostního závodu, se seřadili další dva Češi – dvanáctý skončil Michal Šlesingr a třináctý Ondřej Moravec. Na závodě se podepsalo nepříznivé počasí, v Ruhpoldingu totiž prší a při střelbě byl nepříjemný i boční vítr.

Vítková také chybovala

Stejně jako Jaroslav Soukup se chyby nevyhnuly ani Veronice Vítkové, která se na poslední položce zmýlila hned dvakrát a nakonec dojela patnáctá. "Od třetího kola jsem hrozně tuhla na trati, už mi to vůbec nešlo a poslední položku jsem neudržela. Klepaly se mi nohy, ruce, už jsem toho měla dost," líčila Vítková po závodě.

Přitom střelecky na tom byla Vítková do té doby skvěle, jen pět závodnic mělo do poslední střelby nulu u počtu chyb. "Byla jsem ráda, že mi spadly terčíky při střelbách vleže, pohlídala jsem si i tu první ve stoje, ale pak už to nešlo. Trať byla hluboká a jak předtím jeli muži, tak byla i hodně hrbolatá. Navíc pršelo, přes brýle nešlo moc ty hrboly vidět, a měla jsem proto docela problémy s technikou," přiznala Vítková.

Mistrovství světa v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Muži - závod s hromadným startem na 15 km:

1. M. Fourcade (Fr.) 38:25,4 (2 trestné okruhy), 2. Ferry -3,0 (0), 3. Lindström (oba Švéd.) -3,4 (2), 4. Birnbacher (Něm.) -4,6 (1), 5. S. Fourcade (Fr.) -9,8 (2), 6. Bergman (Švéd.) -13,6 (1), 7. Peiffer (Něm.) -20,3 (2), 8. Björndalen (Nor.) -24,0 (2), 9. Garaničev -26,8 (1), 10. Usťugov (oba Rus.) -34,4 (2), 11. Soukup -37,5 (2), 12. Šlesingr -42,9 (2), 13. Moravec (všichni ČR) -53,3 (3).

Průběžné pořadí SP (po 23 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 970 b., 2. Svendsen (Nor.) 904, 3. Birnbacher 747, 4. S. Fourcade 702, 5. Bergman 590, 6. Peiffer 574, ...14. Šlesingr 508, 24. Soukup 368, 32. Moravec 239, 60. Holubec 64, 69. Vítek (oba ČR) 39.

Ženy - závod s hromadným startem na 12,5 km:
1. Bergerová (Nor.) 35:41,6 (1), 2. Brunetová (Fr.) -8,1 (1), 3. Mäkäräinenová (Fin.) -12,7 (1), 4. Bachmannová (Něm.) -42,4 (2), 5. Domračevová (Běl.) -55,6 (5), 6. Zajcevová (Rus.) -56,0 (1), 7. Dorinová-Habertová (Fr.) -58,9 (1), 8. Vita Semerenková (Ukr.) -1:00,0 (1), 9. Kuzminová (SR) -1:01,9 (3), 10. Novakowská-Ziemniaková (Pol.) -1:03,3 (2), ...15. Vítková (ČR) -1:21,2 (2).

Průběžné pořadí SP (po 23 z 26 závodů): 1. Neunerová (Něm.) 1092, 2. Domračevová 1061, 3. Bergerová 953, 4. Zajcevová 895, 5. Mäkäräinenová 889, 6. Ekholmová (Švéd.) 822, ...24. Vítková 289, 89. Soukalová (ČR) 4.

Tomáš Kohout, Martin Charvát, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít