Biatlonista Soukup doběhl v Ruhpoldingu na dvanáctém místě

V závodu Světového poháru v Ruhpoldingu se dařilo českým biatlonistům. Na dvacetikilometrové trati se všichni vešli do bodované čtyřicítky. Nejlepší z nich Jaroslav Soukup obsadil dvanácté místo, nejlépe postavený Čech v pořadí Světového poháru Michal Šlesinger doběhl osmnáctý.

Nejrychlejší byl na nových tratích zrekonstruovaného areálu v německém Ruhpoldingu švédský biatlonista a úřadující olympijský vítěz Svendsen, který za sebou nechal o necelých osm vteřin Francouze Fourcada, třetí příčku obsadil Landertinger z Rakouska.

00:00 / 00:00

Jsem spokojený s běžeckým výkonem, řekl v cíli Jaroslav Soukup

Jaroslav Soukup dvakrát minul terčík v obou položkách ve stoje a na vítězného Svendsena ztratil dvě a čtvrt minuty. "Všechno mě bolelo, nohy i ruce. Relativně pocitově to sedlo, nebyla to úplně top forma, ale docela to šlo. Jsem spokojený s běžeckým výkonem," řekl v cíli Soukup. Ještě o jednu chybu více zaznamenal na střelnici Michal Šlesinger, který dorazil do cíle půl minuty za Soukupem. Nejlepším umístěním v sezoně se může pochlubit čtyřiadvacátý Ondřej Moravec, na 32. místě doběhl poslední Čech Tomáš Holubec.

Světový pohár v biatlonu v Ruhpoldingu (Německo):

Vytrvalostní závod mužů (20 km): 1. Svendsen (Nor.) 50:39,4 (1 trestná minuta), 2. M. Fourcade (Fr.) -7,4 (1), 3. Landertinger (Rak.) -23,7 (3), 4. S. Fourcade (Fr.) -27,2 (1), 5. Bö (Nor.) -35,5 (2), 6. Greis (Něm.) -45,8 (1), 7. Usťugov (Rus.) -58,5 (1), 8. Björndalen (Nor.) -1:06,9 (1), 9. Jay (Fr.) -1:28,9 (0), 10. Čerezov (Rus.) -1:39,5 (2), ...12. Soukup -2:18,2 (2), 18. Šlesingr -2:45,4 (3), 24. Moravec -2:59,5 (2), 32. Holubec (všichni ČR) -3:42,5 (2).
Průběžné pořadí SP (po 10 z 26 závodů): 1. Bö 489 b., 2. Svendsen 454, 3. Björndalen 338, 4. Greis 309, 5. M. Fourcade 289, 6. Usťugov 270, ...18. Šlesingr 194, 38. Soukup 81, 58. Vítek (ČR) 31, 65. Moravec 25, 71. Holubec 13.

Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít