Biatlonista Vítek skončil v Soči 11., Martin Fourcade vyhrál Světový pohár

Světový pohár v biatlonu má svou předposlední zastávku v ruském Soči. V dějišti následujících zimních olympijských her skončil Zdeněk Vítek ve vytrvalostním závodě jedenáctý a Ondřej Moravec čtrnáctý. Nejrychlejší byl v Francouz Martin Fourcade, který obhájil vítězství v celkovém pořadí SP.

Mistrovství světa v biatlonu, 8. února, Nové Město na Moravě, oficiální trénink mužů. Na snímku je Zdeněk Vítek. | Zdroj: ČTK

Čtyřiadvacetiletý Francouz měl prvenství v celkovém pořadí SP zajištěné už před startem vytrvalostního závodu na 20 kilometrů, do kterého nenastoupil kvůli nemoci jeho největší soupeř Emil Hegle Svendsen z Norska.

Martin Fourcade chyboval hned na první střelecké položce, ale tradičně skvělým během nakonec předčil bezchybně střílejícího Němce Andrease Birnbachera o necelých 7 sekund. Na třetím místě skončil Ukrajinec Sergej Semjonov.

Závod se povedl zkušenému českému reprezentantovi Zdeňku Vítkovi. Pětatřicetiletý závodník nechyboval na střelnici ani jednou a dojel si pro 11. místo. Tři příčky za ním skončil s dvěma trestnými minutami Ondřej Moravec.

Pro body do hodnocení SP si dojel na 25. pozici i Michal Šlesingr. Jaroslav Soukup byl 43. a Vít Jánov 75. V pátek bude den volna, v sobotu čekají muže i ženy sprinty a v neděli štafety.

SP v biatlonu v Soči (Rusko):

Muži - vytrvalostní závod (20 km):
1. M. Fourcade (Fr.) 49:40,6 (1 tr. minuta), 2. Birnbacher (Něm.) -6,9 (0), 3. Semjonov (Ukr.) -31,9 (0), 4. Rastorgujevs (Lot.) -49,4 (1), 5. Burke (USA) -51,0 (1), 6. Doll (Něm.) -59,3 (1), 7. Ferry (Švéd.) -1:11,1 (0), 8. Hofer (It.) -1:21,4 (2), 9. Malyško (Rus.) -1:34,9 (1), 10. Joller (Švýc.) -1:40,8 (0), 11. Vítek -2:05,0 (0), ...14. Moravec -2:22,6 (2), 25. Šlesingr -3:14,0 (2), 43. Soukup -4:56,4 (3), 75. Jánov (všichni ČR) -8:13,4 (6)

Průběžné pořadí SP (po 22 z 26 závodů): 1. M. Fourcade 1072 b., 2. Svendsen (Nor.) 751, 3. Fak (Slovin.) 668, 4. Malyško 602, 5. Lindström (Švéd.) 599, 6. Birnbacher 589, ...11. Moravec 499, 24. Šlesingr 335, 45. Vítek 127, 54. Soukup 84

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít