Biatlonisté se o nástupce bát nemusí. Před pěti lety jich bylo až třikrát míň, říká trenér nadějí

Zhruba za hodinu a čtvrt začne na světovém šampionátu v norském Oslu další závod, tentokrát do něj vyběhnou ženy a budou zdolávat patnáctikilometrovou trať. Na výkony nejlepších českých biatlonistů jsou jistě zvědaví i školáci, kteří mají touhu úspěšné sportovce jednou napodobit. Že jich je zřejmě stále víc, jsme se přesvědčili na jednom z tréninků v jabloneckých Břízkách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlonistka Gabriela Soukalová na trati v Presque Isle, USA | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Pokud se chcete dostat na biatlonový stadion v Břízkách, tak si musíte vyšlápnout dlouhý a pořádně strmý kopec, který vede ke střelnici. Možná i proto je Gabriela Soukalová tak fyzicky zdatná, protože se právě tudy musela za mlada každý den vydrápat na trénink.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trénink mladých biatlonistů v Jablonci sledoval reportér ČRo David Nyč

Těžko ale předpokládat, že se zde před lety vyskytovalo tolik dětí, jako je tomu dnes.

„Před nějakými pěti lety a dále jsem míval v týmu zhruba šest až osm sportovců, zatímco dnes jsme na hranici nějakých 15-16 biatlonistů, vloni jich bylo dokonce 18. Jde také o to, aby měl každý svou zbraň,“ říká trenér Pavel Troják, který má v Jablonci na starost starší žáky.

„Vzhledem k tomu, že máme po sezoně, tak už nestřílíme, ale věnujeme se hlavně ježdění a technice. Máme tady udělanou dráhu, na které si cvičí skoky, různé rovnovážné cviky a tak dále,“ přibližuje biatlonový kouč trénink svých svěřenců.

„Teď už je to spíš pro srandu, takže máme různé skokánky a podobně,“ usmívá se jeden z mladých biatlonistů.

Zkrátka v tomto věku se prý mají mladí sportovci hlavně bavit. Trenéra se stopkami, který by honil své svěřence, tady nenajdete.

David Nyč - NEPOUŽÍVAT, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme