Biatlonisté se o nástupce bát nemusí. Před pěti lety jich bylo až třikrát míň, říká trenér nadějí

Zhruba za hodinu a čtvrt začne na světovém šampionátu v norském Oslu další závod, tentokrát do něj vyběhnou ženy a budou zdolávat patnáctikilometrovou trať. Na výkony nejlepších českých biatlonistů jsou jistě zvědaví i školáci, kteří mají touhu úspěšné sportovce jednou napodobit. Že jich je zřejmě stále víc, jsme se přesvědčili na jednom z tréninků v jabloneckých Břízkách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biatlonistka Gabriela Soukalová na trati v Presque Isle, USA | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Pokud se chcete dostat na biatlonový stadion v Břízkách, tak si musíte vyšlápnout dlouhý a pořádně strmý kopec, který vede ke střelnici. Možná i proto je Gabriela Soukalová tak fyzicky zdatná, protože se právě tudy musela za mlada každý den vydrápat na trénink.

Přehrát

00:00 / 00:00

Trénink mladých biatlonistů v Jablonci sledoval reportér ČRo David Nyč

Těžko ale předpokládat, že se zde před lety vyskytovalo tolik dětí, jako je tomu dnes.

„Před nějakými pěti lety a dále jsem míval v týmu zhruba šest až osm sportovců, zatímco dnes jsme na hranici nějakých 15-16 biatlonistů, vloni jich bylo dokonce 18. Jde také o to, aby měl každý svou zbraň,“ říká trenér Pavel Troják, který má v Jablonci na starost starší žáky.

„Vzhledem k tomu, že máme po sezoně, tak už nestřílíme, ale věnujeme se hlavně ježdění a technice. Máme tady udělanou dráhu, na které si cvičí skoky, různé rovnovážné cviky a tak dále,“ přibližuje biatlonový kouč trénink svých svěřenců.

„Teď už je to spíš pro srandu, takže máme různé skokánky a podobně,“ usmívá se jeden z mladých biatlonistů.

Zkrátka v tomto věku se prý mají mladí sportovci hlavně bavit. Trenéra se stopkami, který by honil své svěřence, tady nenajdete.

David Nyč, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme