Biatlonisté se před medailovým závodem potýkali s mnoha problémy

Čeští biatlonisté vstoupili do domácího mistrovství světa výborně. V úvodním závodě v Novém Městě na Moravě získalo kvarteto Vítková, Soukalová, Soukup a Moravec bronz ze smíšené štafety. Navzdory všem, hlavně zdravotním, nástrahám.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaroslav Soukup předává Ondřeji Moravcovi štafetu na MS v Novém Městě na Moravě | Zdroj: Reuters

Skvělá atmosféra, kterou vytvořilo 27 tisíc fanoušků. O to se mohli čeští biatlonisté opřít. Kdykoli se některý z nich jen objevil na velkoplošné obrazovce, publikum bouřilo. Na loňském Světovém poháru v Novém Městě to domácí závodníci neustáli, tentokrát už to s nimi nezamávalo.

„Snažil jsem se nevnímat ty diváky, ale samozřejmě to nejde. Koncentroval jsem se na tu střelbu úplně maximálně, co to šlo, a vyplatilo se to,“ usmívá se Ondřej Moravec, jediný člen české štafety, který v této sezoně neměl žádné zdravotní problémy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští biatlonisté vybojovali medaili navzodry zdravotním problémům

Veronika Vítková přechodila nemoc, Gabrielu Soukalovou dvakrát skolila chřipka, a Michal Šlesingr dokonce kvůli teplotám o závod úplně přišel. A jeho náhradník Jaroslav Soukup? Ten se stále dostává do formy poté, co si loni po pádu z kola naněkolikrát zlomil pravou ruku.

„Je to dobré, že jsem se takhle dokázal vrátit, a doufám, že to bude čím dál lepší.,“ Jaroslav Soukup sice myslel spíš vlastní kondici, ale čeští fanoušci by se určitě nezlobili, kdyby se ono zlepšení týkalo i výsledků domácích reprezentantů. I když vyrovnání počátečního bronzu by asi bohatě stačilo. První šanci budou mít čeští biatlonisté i biatlonistky při sobotních sprintech.

Jan Suchan, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme