Biatlonisté se v Kontiolahti stravují na benzince. Nemáme s tím problém, říká trenér Rybář

Jen si to představte – jedete natankovat a na benzince potkáte české biatlonisty, kteří se tam jdou naobědvat před závody. Jakkoli to zní podivně, ve finském Kontiolahti, kde startuje další díl biatlonového Světového poháru, by se vám to v těchto dnech mohlo poštěstit.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čeští biatlonisté se ve Finsku stravují na benzince

Čeští biatlonisté se ve Finsku stravují na benzince | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

„Přiznávám, že to vypadá docela komicky, když se reprezentace, která tady má závodit na Světovém poháru, jde najíst na benzinku,“ uznává Michal Šlesingr, ale dodává, že se s parťáky z národního týmu nechodí krmit bagetami.

V jídelně, která je součástí benzinové stanice, se k obědu a večeři servírují třeba různé druhy masa, brambory, těstoviny, saláty nebo čínské nudle.

Češi si tenhle způsob stravování domluvili kvůli tomu, že jako jediní ze Světového poháru nebydlí ve Finsku v žádném z velkých hotelů, ale v podstatě na samotě u lesa a benzinky. Brát s sebou vlastního kuchaře jako při mistrovství světa nechtěli.

„Mistrovství světa trvá čtrnáct dní a byla to vrcholná akce. Teď je to Světový pohár, na kterém se zdržíme pět dní. Nemáme s tím ale žádný problém, je to pro nás příjemné zpestření,“ říká šéftrenér Ondřej Rybář.

Tím spíš, že opodál chodí řidiči platit benzin nebo naftu a jen pár kroků od jídelních stolů jsou výherní automaty, podle Michala Krčmáře dost vytížené.

„Zjistil jsem, že je to finský národní sport. Takže žádný lední hokej, ale hraní automatů. Přijel třeba pár, který netankoval, ale přijel si jen zahrát. Nic nevyhráli, sedli do auta a odjeli. Zkusil jsem si to i já, ale zahučelo mi tam 15 eur, takže jsem se hned vyléčil,“ líčí Michal Krčmář.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme