Biatlonisté Soukalová a Moravec se v Německu zúčastní tradiční exhibice na fotbalovém stadionu

Na stupních vítězů biatlonového Světového poháru stáli celkem dvaačtyřicetkrát. Sbírali medaile na olympijských hrách i mistrovstvích světa. Dnes ale čeká Gabrielu Soukalovou s Ondřejem Moravcem další výzva. Dostat se mezi nejlepší také při tradiční povánoční exhibici na stadionu fotbalistů Schalke.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Gabriela Soukalová se vrací do žlutého trikotu vedoucí ženy SP | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

„Myslím, že se nám to tentokrát nepodaří,“ zůstává skeptická Gabriela Soukalová.

„Tento závod je hodně specifický tím, že je to hodně o střelbě. Stačí jedna rána mimo terč a člověk se oddělí od těch nejlepších. Já jsem hodně precizní člověk. Většinou, když střílím třetí ránu, tak ostatní už odjíždí ze střelnice,“ doplňuje Soukalová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští biatlonisté Gabriela Soukalová a Ondřej Moravec se chystají na biatlonovou exhibici v Německu

To je při exhibici, která má kratší trestná kola obvykle, velká nevýhoda. Závodníci se navíc musejí vyrovnat s obrovským tlakem, při střelbě je povzbuzuje 40 tisíc fanoušků, což je výzva i pro Ondřeje Moravce.

„Dovolím si říct, že takový tlak necítím ani na závodech. Lidé jsou strašně blízko. Je to něco speciálního a myslím, že je to dobrá věc i z hlediska simulace extrémního stresu,“ doplňuje Moravec.

A i když Gabriela Soukalová tvrdí, že podobné závody českému páru nesvědčí, výsledky tomu úplně neodpovídají. Při své premiéře byli Češi šestí, a loni dokonce do poslední střelby bojovali o vítězství a na čtvrté místo spadli až v závěrečném běžeckém okruhu.

Ovšem soupeři ani tentokrát nebudou tuctoví, například za Francii nastoupí druhá žena a první muž Světového poháru, Marie Dorinová-Habertová s Martinem Fourcadem.

Jan Suchan, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme