Biatlonisté ukončili přípravu v Pokljuce a vyrazí do Kontiolahti

Čeští biatlonisté si užívají poslední den volna před odletem na mistrovství světa. Po soustředění v Pokljuce si Vítková, Soukalová a spol. vychutnávají odpočinek, loučí se s blízkými a zítra dopoledne už vyrazí do finského Kontiolahti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Moravec v cíli sprintu | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Jediný, kdo má trochu jiný program, je Ondřej Moravec. Sice i on poletí zítra na šampionát, ale přímo ze Slovinska. Paradoxně právě proto, aby si užil svou manželku.

„Verča nemá tolik dovolený, takže kdyby tady byla přes týden, tak by jí hodně vyplýtvala. Takže teď je tady se mnou přes víkend.“

Ondřej Moravec se tak nakonec podobně jako například Gabriela Soukalová dočkal v Pokljuce osoby sobě nejbližší, byť až na závěr pobytu. A spolu s manželkou Veronikou dorazil i pes Ronny, který dle fotografie na facebooku dohlížel i na suchý střelecký trénink svého páníčka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ondřej MOravec si pobyt v Pokljuce trochu prodloužil, aby si užil manželku a mohl ještě trochu potrénovat

„Je tady taky, ale on je to flegmatik, ten toho moc neporadí. Mám tady na střelbu klid i na normální ostrou,“ vysvětluje trojnásobný olympijský medailista, proč ve Slovinsku zůstal. Pro trénink tam má v podstatě ideální podmínky.

„Když jsme přijeli a spočítal jsem si, kolik tady budeme dní, tak jsem zjistil, že na žádný velký trénink to nebude. Tak jsem si to prodloužil a mohl jsem kvalitně potrénovat.“

Ondřej Moravec si stejně jako ostatní čeští biatlonisté stihnul zároveň i odpočinout, ale to neznamená, že by šéftrenér Ondřej Rybář před vrcholem zimy někoho šetřil.

 

„Trénovali jsme jako na soustředění v létě. Bylo to náročné, ale máme vyzkoušené za poslední roky, že z tréninku se nám závodí nejlíp. Proto jsme zvolili tenhle model,“ vysvětlil Ondřej Moravec.

Model, který české biatlonisty loni dovedl k pěti olympijským medailím. Kolik jich bude letos na světovém šampionátu, se ve finském Kontiolahti ukáže od pátého do patnáctého března a s Českým rozhlasem můžete být u toho.

Jan Suchan, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme