Biatlonistka Charvátová nejprve neskrývala slzy, po výborném finiši Vítkové se ale mohla radovat

Bylo to pořádné drama, ale pro české biatlonistky s krásným závěrem. Ve štafetě Světového poháru v italské Anterselvě musely na dvě trestná kola a propadly se až na dvanáctou příčku. Nakonec ale kvarteto Puskarčíková-Charvátová-Soukalová-Vítková doběhlo druhé. Češky tak slaví první štafetové stupně vítězů v této sezoně.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká ženská štafeta po druhém místě v italské Anterselvě | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Obrovskou radost měla Veronika Vítková, když cílovou čáru proťala na druhém místě 17 sekund za vítěznou Francií. Přitom na trati se necítila zrovna nejlépe, povzbudila ji až bezchybná položka vstoje, po které se ze čtvrté posunula na třetí příčku.

Přehrát

00:00 / 00:00

České biatlonistky vybojovaly v italské Anterselvě po výborné druhé půlce závodu druhé místo

„Ve druhém kole jsem se vůbec necítila dobře. Měla jsem tam trochu krizi, kterou jsem ale dokázala překonat. Ze stojky jsem odjížděla v kontaktu s druhou Ruskou. Hrábla jsem si na dno a dokázala ji ještě předjet,“ vysvětlovala vyčerpaná Veronika Vítková.

Po polovině závodu by si na české reprezentantky asi vsadil málokdo. Lucie Charvátová totiž na druhém úseku naložila se svou střelbou vstoje podobně jako v předchozích dvou štafetách, i tentokrát musela na trestný okruh, obkroužila ho dvakrát a propadla se na dvanácté místo.

Přitom i díky spolehlivé Evě Puskarčíkové Češky chvíli dokonce vedly, a tak se Lucie Charvátová bála, že to svým kolegyním zase zkazila.

„Bála jsem se. Vypadalo to dnes na velmi nabitý závod. Skoro nikdo nešel na trestné kolo a já věděla, že ta moje dvě jsou strašně moc. Chtěla jsem se toho vyvarovat,“ neskrývala zklamání Charvátová.

Co středisko, to stupně vítězů. Biatlonisté získali medaili už na 15 podnicích SP v řadě

Číst článek

Ale nepovedlo se to, a tvář české biatlonistky tak vlhčily slzy. Zároveň ale Lucie Charvátová věřila, že druhá půlka štafety bude pro Češky mnohem lepší.

„Měly jsme tam ještě Gabču s Verčou. To jsou neskutečné tahounky. Doufala jsem, že to dotáhnou třeba na šesté místo. Ale ony to zvládly skvěle, daleko lépe, než jsem myslela,“ dodala s úlevou česká reprezentantka.

Gabriela Soukalová tým po jediném dobíjení a rychlém běhu posunula až na čtvrtou pozici a o další dvě polepšila českému výběru Veronika Vítková. Díky ženské štafetě tak český biatlon protáhl sérii štací Světového poháru s alespoň jednou medailí už na patnáct v řadě.

Jan Suchan, Stanislav Zbyněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme