Biatlonistka Mäkäräinenová vyhrála závod SP v Novém Městě na Moravě

Finská biatlonistka Kaisa Mäkäräinenová vyhrála vytrvalostní závod na 15 kilometrů na úvod Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Českým reprezentantkám se nevydařila střelba, nejlepší z nich byla třiapadesátá Barbora Tomešová.

Tři nejlepší biatlonistky v Novém Městě na Moravě: zleva Helena Ekholmová, vítězka Kaisa Mäkäräinenová a třetí Magdalena Neunerová | Zdroj: ČTK

Mäkäräinenová vyhrála závod Světového poháru počtvrté v kariéře a dala si parádní dárek ke svým 29. narozeninám. Na střelnici udělala o jednu chybu více než druhá Švédka Helena Ekholmová, přesto Finka nakonec zvítězila o dvaadvacet sekund. Třetí skončila vedoucí závodnice Světového poháru Němka Magdalena Neunerová.

Češky selhaly na střelnici, domácí jednička Veronika Vítková udělala dokonce sedm chyb a skončila až osmašedesátá. Nejlépe dopadla Barbora Tomešová, která obsadila s pěti chybami 53. pozici.

Světový pohár pokračuje v Novém Městě na Moravě ve čtvrtek vytrvalostním závodem mužů na 20 kilometrů.

Ženy - vytrvalostní závod na 15 km:
1. Mäkäräinenová (Fin.) 45:03,3 (2 tr. minuty), 2. Ekholmová (Švéd.) -22,0 (1), 3. Neunerová (Něm.) -32,9 (2), 4. Zajcevová (Rus.) -45,4 (1), 5. Domračevová (Běl.) -1:18,3 (4), 6. Glazyrinová (Rus.) -1:26,1 (0), 7. Bergerová (Nor.) -1:26,6 (2), 8. Habertová (Fr.) -1:32,6 (1), 9. Solemdalová (Nor.) -1:54,5 (3), 10. Hildebrandová (Něm.) -2:03,8 (1), ...53. Tomešová -6:49,7 (5), 68. Vítková -8:20,4 (7), 75. Johanidesová -10:03,2 (4), 83. Soukalová (všechny ČR) -11:52,5 (6)

Průběžné pořadí SP (po 10 z 26 závodů): 1. Neunerová 504, 2. Domračevová 457, 3. Mäkäräinenová 433, 4. Zajcevová 421, 5. Ekholmová 364, 6. Bergerová 360, ...42. Vítková 54