Biatlonistka Soukalová dojela v úvodním sprintu 6. a dál vede Světový pohár

Velmi dobrou formu potvrdily na startu olympijské sezony ve švédském Östersundu dvě české biatlonistky. V závodě Světového poháru skončila Gabriela Soukalová po vítězství ve vytrvalostním závodě 6. a Veronika Vítková 11. Obě závodnice na střelnici jednou minuly terč.

BIatlonistka Gabriela Soukalová během úvodního závodu Světového poháru ve švédském Oestersundu | Zdroj: Reuters

Gabriela Soukalová si díky šestému místu ve sprintu udržela si pozici vedoucí ženy celkového pořadí Světového poháru. Na druhé místo se posunula Běloruska Domračevová, která dnes skončila 4 s jednou chybou na střelnici. Sprint vyhrála přesně střílející Norka Flatlandová, která je v celkovém pořadí 3.

Do nedělního stíhacího závodu postoupila z českých žen kromě Gabriely Soukalové už jen 11. Veronika Vítková. Jitka Landová musela na pět trestných kol, obsadila až 84. místo a do závodu nenastoupila Barbora Tomešová, která onemocněla.

Gabriela Soukalová vyběhne v neděli do závodu necelou půlminutu za první Norkou Flatlandovou a 11. Veronika Vítková odstartuje za dalších 20 sekund.

Výsledky závodu SP v biatlonu v Östersundu (Švédsko):
Ženy - sprint 7,5 km:
1. Flatlandová (Nor.) 20:41,2 (0 trest. okruhů), 2. Zajcevová (Rus.) -15,9 (0), 3. Bergerová (Nor.) -22,0 (1), 4. Domračevová (Běl.) -24,1 (1), 5. Starychová (Rus.) -24,3 (0), 6. Soukalová (ČR) -28,8 (1), 7. Jurjevová (Rus.) -34,9 (0), 8. Solemdalová (Nor.) -36,2 (1), 9. Gereková (SR) -44,8 (0), 10. Bescondová (Fr.) -49,3 (1), 11. Vítková -49,5 (1), ...84. Landová (obě ČR) -3:22,7 (5)

Průběžné pořadí SP (po 2 z 26 závodů): 1. Soukalová 98 b., 2. Domračevová 81, 3. Flatlandová 79, 4. Jurjevová 79, 5. Zajcevová 78, 6. Brunetová (Fr.) 74, ...28. Vítková 30, 36. Tomešová (ČR) 21

Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít