Biatlonistka Soukalová opět bojuje se zdravím, Vítková cítí únavu

Českému biatlonu se v sezóně, jejímž vrcholem bude mistrovství světa v Novém Městě na Moravě, nebývale daří. Jak muži, tak ženy už se dostali na stupně vítězů v závodech Světového poháru. V Anterselvě to ale zatím nevyšlo, nejlepším sobotním umístěním ve stíhacích závodech bylo 13. místo Gabriely Soukalové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká biatlonistka Gabriela Soukalová | Foto: Tomáš Hermann www.biatlon.cz

Minula tři terče a jindy by si za to možná rvala své dlouhé blond vlasy. V mrazivém dolíku vysoko v horách ale Gabriela Soukalová rozhodně nenadávala. Naopak.

„Jsem moc spokojená, protože o takovýchto výsledcích se mi před sezónou ani nezdálo. Takže třinácté místo je pro mě super,“ říkala Gabriela Soukalová. Oproti sprintu si pohoršila o tři příčky, ale hned vysvětlila, proč se už před startem necítila ideálně.

„V posledním závodě jsem si dost spálila, jak mi říkáme, trubku. Takže mě to ráno docela dost pálilo a bála jsem se, aby se to nezhoršilo, abych nebyla indisponována v přípravě před mistrovstvím světa,“ prozradila.

Přehrát

00:00 / 00:00

Biatlonistka Soukalová opět bojuje se zdravím, Vítková cítí únavu

Tou trubkou myslela Gabriela Soukalová průdušnici. Ostrá bolest ji trápila hlavně na začátku než se dostala do tempa. A třemi minutými terči si zrovna nepomohla.

„Říkala jsem si, že zkusím udržet tempo na trati a uvidím, jak se to bude vyvíjet. Doufala jsem, že to střelecky podržím. Bohužel jsem udělala tři chyby. Ale zase když si vezmu nadmořskou výšku a v jaké jsem po vánocích kondici, tak to mohlo být mnohem horší,“ připomněla Gabriela Soukalová svou závodní pauzu kvůli viróze.

Unavená Vítková

To Veronika Vítková je zatím zdravá, což ji možná paradoxně trošku škodí. Proč? Absolvovala kompletní program Světového poháru a teď v závěru třetího víkendu v řadě už jí hodně docházejí síly.

„První tři kola se ještě nějak dalo jet, ale v posledních dvou jsem se už hodně trápila a byla ráda, že jsem dojela do cíle,“ konstatovala.

A jak se člověk hecuje, když ví, že to dojet musí, je na tom docela dobře, a nechce ztratit, co si vybojoval?

„Když jsem vyjela ze střelby, tak jsem viděla, že je dost holek na trestném kole a o čtyřech mi hlásili, že vyjely hned za mnou. Dvě mě předjely, ostatní jsem udržela, tak jsem byla ráda, že jsem se nepropadla ještě víc,“ těšilo Vítkovou, že nepropadla v závěru.

Celkově si ale ve stíhačce hodně pomohla. Její let vzhůru výsledkovou listinou za 47. na 23. místo je druhý největší z celého startovního pole.

„Je to velký posun. Doufala jsem, že když se trefím, tak bych se dopředu mohla dostat, protože tam byly malé rozestupy. Chybovala jsem jednou vleže, jednou vestoje. Byla to škoda, ale jsem ráda, že jsem se takhle posunula a pobrala nějaké body do Světového poháru,“ ulevila si biatlonistka Veronika Vítková.

Tomáš Kohout, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme