Biatlonistka Soukalová přišla ve SP v Pokljuce o první místo 600m před cílem

Úspěch české biatlonové reprezentace ve Světovém poháru ve slovinské Pokljuce po Ondřeji Moravcovi podtrhla Gabriela Soukalová, která skončila ve stíhacím závodu také druhá. Na vítěznou Němku Miriam Gössnerovou ztratila v těsném finiši sedm desetin sekundy.

Gabriele Soukalové se na střelnici v Pokljuce zatím daří

Gabriele Soukalové se na střelnici v Pokljuce zatím daří | Zdroj: ČTK

Třetí místo obsadila Francouzka Marie Dorin Hubertová. Druhá česká biatlonistka Veronika Vítková skončila pátá. Soukalová do závodu odstartovala z prvního místa po triumfu ve spritnu a do posledního okruhu také vjížděla jako vedoucí závodnice i díky bezchybné střelbě. 600m před cílem se kolem třiadvacetileté rodačky z Jablonce nad Nisou prohnala skvěle běžící Gössnerová.

Biatlonista Moravec má životní úspěch, v SP v Pokljuce byl druhý

„Po poslední položce jsem už koukala po odjezdu, že Němka před chvíli vjela na jedno trestné kolo. Věděla jsem, že v zhledem k únavě jí neuteču. Byla jsem pak už jen ráda, že jsem v cíli. Snažil jsme se s ní držet krok, ale bohužel jsem byla slabší,“ vysvětlovala Soukalová.

00:00 / 00:00

Biatlonistka Gabriela Soukalová popisuje, co stojí za jejími skvělými výsledky, a jak se nejen ona chystá na domácí MS

Gabriela Soukalová se za Němku zavěsila, ale ani v cílové rovince už se před Němku neprotlačila. Česká reprezentantka se díky dalšímu úspěchu posunula už na druhé místo Světového poháru za Norku Toru Bergerovou.

„Před letošní sezonou jsem si po zdravotních problémech říkala, že ji vezmu jako krok do neznáma, protože zkusím jezdit pro radost. Nedělám si takový stres jako v minulých letech a jde to,“ líčí změnu od loňské sezóny třiadvacetiletá biatlonistka.

V Pokljuce skvěle střílela i Veronika Vítková a trefila všech dvacet terčů. Díky tomu si v pořadí stíhacího závodu polepšila o tři místa a dojela pátá. V průběžném hodnocení seriálu jí patří devatenáctá příčka. Obě Češky budou startovat v nedělním závodu s hromadným startem na 12,5 kilometru od 15:00.

SP v biatlonu v Pokljuce (Slovinsko):
Ženy - stíhací závod 10 km:

1. Gössnerová (Něm.) 31:47,8 (5), 2. Soukalová (ČR) -0,7 (0), 3. Dorinová-Habertová (Fr.) -26,5 (1), 4. Pidhrušná (Ukr.) -51,8 (0), 5. Vítková (ČR) -57,6 (0), 6. Skardinová (Běl.) -1:10,7 (1), 7, Henkelová (Něm.) -1:17,8 (4), 8. Vita Semerenková (Ukr.) -1:18,3 (3), 9. Bergerová (Nor.) -1:18,9 (2), 10, Viluchinová (Rus.) -1:51,8 (2)

Průběžné pořadí SP (po 7 z 26 závodů): 1. Bergerová 328 b., 2. Soukalová 257, 3. Domračevová (Běl.) 244, 4. Henkelová 242, 5. Gössnerová 232, 6. Viluchinová 221, ...19. Vítková 152, 68. Zvařičová (ČR) 7

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít