Biatlonistka Soukalová přišla ve stíhačce o žlutý dres vedoucí ženy SP

Biatlonistka Gabriela Soukalová přišla poprvé v této sezóně o první místo v celkovém pořadí Světového poháru. Ve stíhacím závodě v Oberhofu skončila dvanáctá a má v celkovém pořadí stejně bodů jako nová vedoucí žena Valj Semerenková. Ve prospěch Ukrajinky ale mluví statistika nejlepších výsledků sezóny.

Biatlonistka Gabriela Soukalová rozhodla o svém triumfu na poslední střelbě

Biatlonistka Gabriela Soukalová rozhodla o svém triumfu na poslední střelbě | Zdroj: ČTK

„Já vlastně už od prvního závodu sezóny byla překvapená, že mi to vydrželo. Čekala jsem to. Ze 26. místa po sprintu by to musel být abnormální skok, abych byla schopná si ten dres udržet. Byla to čest, že jsem v něm mohla závodit, ale zároveň jsem to brala asi tak, jako kdybych závodila v jiném čísle,“ říkala Soukalová, která cílem proběhla těsně za Veronikou Vítkovou.

00:00 / 00:00

S Veronikou Vítkovou mluvil Jan Suchan

Ta se během závodu pohybovala i na šestém místě, ale chybnou střelbou se o ni připravila. „Pokazila jsem druhou položku, kde jsem nechala dvě trestná kola. To mě asi odsunulo z nejlepší desítky,“ říkala.

„Trochu jsem na střelnici nevěděla, co dělat s mířidly. První rána byla moje chyba, o té druhé moc nevím. Vůbec jsem nevěděla, kdo jede za mnou. Byla tam mezera, v kopci jsem se ohlížela. A až v cíli jsem viděla, že tam doběhla Gabriela,“ popisovala Vítková, která je v celkovém hodnocení Světového poháru osmá.

Ženy - stíhací závod 10 km: 1. Domračevová (Běl.) 33:35,8 (3), 2. Mäkäräinenová (Fin.) -34,6 (3), 3. Solemdalová -1:11,7 (2), 4. Bergerová (obě Nor.) -1:26,3 (2), 5. Viluchinová (Rus.) -1:38,2 (1), 6. Flatlandová (Nor.) -1:54,7 (3), 7. Sachenbacherová-Stehleová (Něm.) -1:59,8 (5), 8. Pidhrušná -2:05,4 (3), 9. Valj Semerenková (obě Ukr.) -2:11,5 (4), 10. Novakowská-Ziemniaková (Pol.) -2:15,0 (3), 11. Vítková -2:22,1 (2), 12. Soukalová -2:26,6 (2), ... 30. Puskarčíková (všechny ČR) -3:53,4 (2).

Průběžné pořadí SP (po 8 z 22 závodů): 1. Valj Semerenková 278, 2. Soukalová 278, 3. Starychová (Rus.) 268, 4. Mäkäräinenová 261, 5. Pidhrušná 257, 6. Domračevová 236, ... 8. Vítková 221, 47. Puskarčíková 42, 59. Tomešová (ČR) 21.

Martin Charvát, Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít