Biatlonistka Soukalová se blýskla na úvod SP desátým místem

Česká biatlonová reprezentace pokračuje v úvodním dílu Světového poháru dál v solidních výkonech. Na třetí místo smíšené štafety a čtrnáctou příčku Ondřeje Moravce navázala Gabriela Soukalová, která skončila v Östersundu ve vytrvalostním závodu desátá. Vyhrála Norka Bergerová.

Vítězka úvodního závodu žen v novém ročníku SP Tora Bergerová

Vítězka úvodního závodu žen v novém ročníku SP Tora Bergerová | Zdroj: Reuters

Soukalová, která v neděli pomohla k bronzu smíšené štafety, zažila nejlepší závod kariéry. Jejím maximem byla dosud 22. pozice z mistrovství světa 2011 v Chanty-Mansijsku.

Za desátým místem stojí především velmi dobrá běžecká forma, do které se Soukalová dostala navzdory tréninkovému manku zaviněnému mononukleózou. Ve švédském středisku dosáhla šestého nejrychlejšího běžeckého času.

"Já jsem vlastně ani nevěděla, jak moc jsem připravená, nebo ne, protože jsem letos moc rychlých tréninků vzhledem k té zdravotní indispozici nestihla. Ty kilometry mi v nohách dost chyběly, takže jsem do toho šla s čistou hlavou. Říkala jsem si, že to zkusím a uvidím. Brala jsem to spíš jako zábavu," řekla po závodě Gabriela Soukalová.

00:00 / 00:00

Desáté místo překvapilo i samotnou Gabrielu Soukalovou

O lepší výsledek ji připravily jen tři omyly na střelnici. Prostým odečtením tří trestných minut dojdeme k tomu, že Soukalová mohla myslet na stříbrnou příčku. Třiadvacetiletá reprezentantka chybovala jednou vleže a dvakrát vestoje.

Body si připíše také 31. Veronika Vítková, která stejně jako Soukalová minula tři terče. Barbora Tomešová obsadila 64. a Veronika Zvařičová 73. příčku.

Úvodní ženský závod Světového poháru nejlépe vyšel Norce Toře Bergerové, která sice nebyla nejrychlejší, ale na střelnici byla neomylná. Na stupních vítězů ji doplnili druhá Běloruska Domračevová a třetí Ruska Glazyrinová.

Vytrvalostní závod (15 km): 1. Bergerová (Nor.) 44:33,5 (0 tr. minut), 2. Domračevová (Běl.) +1:03,2 (2), 3. Glazyrinová (Rus.) +2:10,2 (0), 4. Gasparinová (Švýc.) +3:00,0 (2), 5. Viluchinová +3:08,8 (1), 6. Jurlovová (obě Rus.) +3:11,1 (1), 7. Palková (Pol.) +3:11,6 (1), 8. Henkelová (Něm.) +3:22,0 (2), 9. Mäkäräinenová (Fin.) +3:33,1 (4), 10. Soukalová +3:38,9 (3), ...31. Vítková +4:55,7 (3), 64. Tomešová +8:00,3 (4), 73. Zvařičová (všechny ČR) +9:18,7 (5).

Jan Suchan, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít