Biatlonistka Soukalová skončila na SP v Oslu na 14. místě

Česká biatlonistka Gabriela Soukalová skončila v závodě Světového poháru v norském Oslu na 14. místě. Pro prvenství si dojela zejména díky čisté střelbě domácí závodnice Tora Bergerová.

Gabriela Soukalová v Pokljuce

Gabriela Soukalová v Pokljuce | Zdroj: ČTK

Gabrielu Soukalovou připravily o lepší výsledek chyby na střelnici, na obou položkách totiž minula jeden terč a v cíli ztratila na vítěznou Bergerovou 1:11,7 minuty. Spokojená naopak může být Barbora Tomešová, pro kterou je 25. místo druhým nejlepším výsledkem v kariéře.

Veronika Vítková pokazila úvodní střelbu vleže, kde se třikrát netrefila, celkově musela česká biatlonistka jet čtyři trestná kola a obsadila až 53. příčku.

Tora Bergerová předčila v cíli Bělorusku Darju Domračevovou o 12 vteřin, Domračevová totiž dvakrát zaváhala na střelnici, a i když předvedla nejlepší běžecký výkon, stačilo to jen na druhé místo. Třetí byla v Oslu Slovenka Anastasija Kuzminová. Bergerová si připsala už 25. vítězství v kariéře.

SP v biatlonu v Oslu:

Ženy - sprint (7,5 km):

1. Bergerová (Nor.) 21:31,2 min. (0 tr. okruhů), 2. Domračevová (Běl.) -12,0 (2), 3. Kuzminová (SR) -30,9 (2), 4. Dorinová-Habertová (Fr.) -32,3 (1), 5. Pidhrušná (Ukr.) -50,5 (1), 6. Henkelová (Něm.) -51,9 (1), 7. Dahlmeierová (Něm.) -53,6 (0), 8. Vita Semerenková (Ukr.) -1:04,7 (1), 9. Gregorinová (Slovin.) -1:05,3 (1), 10. Burdygová (Ukr.) -1:06,3 (1), ...14. Soukalová 1:11,7 (2), 25. Tomešová -1:50,3 (1), 53. Vítková (všechny ČR) -2:54,7 (4).

Průběžné pořadí SP (po 19 z 26 závodů): 1. Bergerová 949 b., 2. Domračevová 660, 3. Henkelová 638, 4. Pidhrušná 631, 5. Mäkäräinenová (Fin.) 606, 6. Gössnerová (Něm.) 590, ...10. Soukalová 532, 15. Vítková 433, 71. Tomešová 17, 85. Zvařičová (ČR) 7.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít