Biatlonistka Soukalová skončila ve sprintu v Anterselvě desátá

Biatlonistka Gabriela Soukalová se popáté v sezoně Světového poháru prosadila do elitní desítky. V italské Anterselvě jí k tomu pomohla čistá střelba. Poprvé v sezoně vyhrála Slovenka Anastasia Kuzminová.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Česká biatlonistka Gabriela Soukalová | Foto: Tomáš Hermann www.biatlon.cz

Gabriele Soukalové se po smolném závodu s hromadným startem v Ruhpoldingu dařilo v Anterselvě skvěle na střelnici. Z té odjížděla pokaždé bez chyby, díky čemuž se po dvanáctém času dostala do první desítky.

„Po nemoci jsem spokojená za každé umístění do desátého místa. Vůbec bych před startem nevěřila, že by to na desítku mohlo vyjít,“ skromně odpovídá Gabriela Soukalová. Ta prodělala přes svátky nemoc a přiznala, že na trati se necítila úplně stoprocentně fit.

„Ještě den před závodem jsem na střelnici hodně chybovala, tak jsem se toho bála. Je pravda, že jsem rád za to, že jsem dala střelbu bez chyby, ale moc dlouho jsem tam ležela, což je asi známka toho, že nejsem ještě úplně v pohodě.“

Přehrát

00:00 / 00:00

S Gabrielou Soukalovou si v Anterselvě povídal reportér Tomáš Kohout

Na druhou stranu podle Anterselvě je těžké přesně říct, jak se člověk po fyzické stránce cítí. Závodí se totiž stejně vysoko, jako je třeba nejvyšší vrchol Česka Sněžka. „Je určitě pravdou, že ta nadmořská výška dělá divy. Asi je hodně závodníků a závodnic, kteří se s tím nesrovnají, ale já mezi ně naštěstí nepatřím.“

Gabriela Soukalová je totiž „kus ženské“, takže i proto jí možná takové podmínky, ve kterých se v Anterselsvě závodí, nevadí. „Nepatřím mezi hubenější část závodnic, spíš jsem holka krev a mlíko, nebo jak bych to řekla. Ale to jsem prostě já, po rodičích,“ usmívá se Gabriela Soukalová.

Nedařilo se naopak Veronice Vítkové, která musela dvakrát na trestné kolo a se ztrátou přes dvě minuty se do bodované čtyřicítky o sedm míst nevešla. Jitka Landová skončila až na 82. místě a hned za ní byla v pořadí Veronika Zvařičová.

Slovenka Kuzminová střílela čistě stejně jako Soukalová, ale běžela o tři čtvrtě minuty rychleji. Druhá skončila Finka Kaisa Mäkäräinnová a třetí Darja Domračevová z Běloruska.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme